Instagram'da Fake Hesap Nasıl Kapatılır?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Instagram'da Fake Hesap Nasıl Kapatılır?


Instagram’da herhangi bir nedenle fake hesap açabilirsiniz. İşlerinizi hallettikten sonra artık ihtiyaç duymuyorsanız bu fake hesabı silmek normal hesabı silmekten farklı adımlar içermemektedir. Instagram’da hesap silmek için ilk önce web üzerinden giriş yapmalısınız. Çünkü Instagram mobil uygulamasında hesap silme gibi bir işlemi gerçekleştiremiyor. Instagram webi açtıktan sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra anasayfanız açılmış olacak. Açılan bu sayfada profilinize tıklayarak ayarlar menüsüne girmelisiniz. Bu menüde profili düzenle seçeneğini seçmelisiniz. Seçtiğiniz bu seçenekle açılan sayfada profil bilgileriniz yer alacaktır ve ekranın en altında da mavi yazıyla hesabımı sil yazısı yer alacaktır. Bu yazının yazılı olduğu butona tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Instagram'da Fake Hesabı Geçici Olarak Kapatabilir Miyiz?​

Instagram’da kullanmış olduğunuz fake hesabı kalıcı olarak silmek istemezseniz hesabı geçici bir süreliğine kapatabilirsiniz. Bu sayede hesaba tekrar girdiğinizde hesap kaldığı yerden aktifleşecek ve kullanıma hazır olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için Instagram web sitesine giriş yapmalısınız. Çünkü hesabı geçici olarak silme işlemi de mobilden yapılmamaktadır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar menüsünden profili düzenle seçeneğine tıklayın. Ardından açılan sayfada en altta yazılı olan hesabımı geçici olarak kapat yazsına tıklayın. Hesabınızı kapatma nedeniniz sorulacaktır. Bu soruya gereken cevabı verdikten sonra işlemleri tekrar onaylamanız gerekecektir. Onay verir vermez hesaptan çıkışınız yapılacaktır ve hesap kapanacaktır.

Eğer Fake Hesap Size Ait Değil Ama Adınıza Açılmışsa Nasıl Kapatılır?​

Mobil cihazlar üzerinden hesap kapatma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın;
  • Adınıza açılmış olan fake hesabın profiline giriş yapın.
  • Profi sayfasının en üst kısmında yer alan üç noktaya gelerek bir sonraki işlem menüsüne geçin yapın.
  • Açılan menüde "Şikayet Et" kısmına tıklayarak sekmeleri açın.
  • Karşınıza gelecek sekmede “Bu hesabı neden şikayet ediyorsunuz?sorusunu cevaplamanız için seçenekler arasında “Uygunsuz” yanıtını seçiyorsunuz.
  • Burada “Hesabı Şikayet Et” dedikten sonra “Bir başkasını taklit ediyor” diyerek son adıma geçin yapıyorsunuz.
  • En son adımda “Beni” diyerek şikayet işlemini sonlandırıyoruz.
Instagram, gönderdiğiniz şikayetinizle ilgili en kısa sürede bir sonuca varıp size geribildirimde bulunacaktır. Genelde bu gibi durumlar karşısında direk hesap kapatılıyor. Eğer yetkililer tarafından olumsuz geri dönüş alırsanız tekrardan şikayette bulunabilirsiniz.
 
Üst