Jawline (Çene) Dolgusu Nedir?

BETTY

Moderatör
Katılım
28 Nis 2021
Mesajlar
31
Tepkime puanı
7
Puanları
6
Konum
İzmir
Jawline (Çene) Dolgusu Nedir?


Jawline dolgu, kemik hattının daha belirgin hale gelmesini sağlar. Alt yüzün ameliyatsız şekillendirilme işlemidir. Son dönemler de yaygın olan bu yöntem çene dolgusu olarakta bilinmektedir. Jawline, daha belirgin ve daha seksi yüz hattına sahip olmak isteyen kişiler için uygulanan bir dolgudur. Jawline dolgu, çene ucundan kulak önüne uzanan mandibular kemik hattına uygulanır. Hattın belirginleştirilmesi çene hattının daha güçlü ve daha keskin hale getirilmesini sağlamaktadır. Jawline dolgu, yüzün estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Yüzünde altın oranı yakalamak isteyenler bu dolguyu yaptırabilirler.

Çene yüz kısmında önemli bir role sahiptir. Eskiden yuvarlak yüzler daha çok ön plandayken, günümüzde daha keskin ve daha sivri yüz hatları ön plana çıkmaya başlamıştır. Erkekler de daha maskülen bir görüntü elde etmek için kullanılan bu dolgu, kadınlar da ise kemik hattının belli olması seksi, genç ve çekici bir yüz hattına sahip olmak için kullanılır.

Jawline dolgu, herkese yapılan bir dolgu değildir. Öncelikle yüzün bir değerlendirilmeye alınması gerekmektedir. Yan profilden bakıldığında çenemiz de bir gerileme, çene hattının belirsiz olması, yüz ve boyun arasındaki gıdı problemi olanlara uygulanabilir.

Jawline (Çene) Dolgusu Neden Yapılır?​

Çene hattını belirginleştirmeden önce mutlaka muayenesi yapılması gerekmektedir. Çene boyun hattı birleşik olmayan kişiler de bu işlem yapılabilir. Çene hattının açısı çok önemlidir. Bu yüzden uzman bir hekim tarafından dolgu yapılmasını öneririz. Küçük ve geri çene yapısına sahip olanlar muayene yapıldıktan sonra sadece çene ucu dolgusuyla Jawline hattı keskinleştirilebilir. Yan profilden bakıldığında yüz hatlarının aynı çizgi de olmasına dikkat edilir. Yapılan dolgu yüzün "V" şekline sahip olmasını sağlar. Gıdısı olan kişiler Jawline dolgu yaptırdıklarında gıdı sorunu ortadan kalkmış olur.

Jawline (Çene) Dolgusu Nasıl Yapılır?​

Uygulama öncesi lokal anestezi kremler sürülerek acı hissedilmemesi sağlanır. Yüz muayenesi sonrası dolgu uygulanacak yerler belirlenir. Belirlenen noktalara dolgu enjekte edilir. Çene yapısına göre kullanılan ml ve cc değişmektedir. Ama ortalama bir şey söylemek gerekirse 1-3 ml ve 2-3 cc dolgu enjekte edilir. En çok tercih edilen dolgu maddesi hyalüronik asittir. Dolgu yapıldıktan sonra çene de şişlik ve sertlik oluşabilir. Bu şişlik ve sertlik 1-2 haftaya geçmektedir. Bu işlem 15-20 dakika arasında sürmektedir. Dolgu kalıcılığı kişiye ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için yazı devamındaki videoyu seyredebilirsiniz.

 
Üst