Kilo Almak İstiyorum

Kilo Almak İstiyorum

Kilo almak isteyenler genelde zayıflamak isteyenler tarafından çok şanslı oldukları dile getirilse de kilo alma işlemi de oldukça zordur. Kilo almak için de yapılan diyetler yapılan sporlar bulunmaktadır. Bunlar en sağlık biçimde hedeflediğiniz kiloyu almanıza yardımcı olacak yöntemlerdir. Özellikle sporla birlikte kilo alma işleminde alınan kilolar vücutta fazlalık gibi durmuyor ve olması gerektiği gibi, sarkma olmadan sıkı bir vücut şeklinde durmasını sağlıyor. Tabii ki spor yapmadan da kilo almak mümkündür. Örneğin öğün sıklığınızı arttırmak bu süreçte size en etkili yöntem olacaktır. Günde 6 öğün tüketerek ve öğün aralarında da besin değeri yüksek (fındık, kurutulmuş meyveler, fıstık gibi) besinler tüketirseniz kilo almanız hızlanacaktır.

Kilo Alma İşlemindeki En Etkili Yöntemler Nelerdir?​

“Ne yaparsam yapayım kilo alamıyorum” diyenler için birkaç etkili yöntemden bahsedelim. Bu yöntemlerin sonucunda tartıldığınızda sizi memnun edecek bir sonuç alacaksınız. Bu yöntemlerden ilki, yemek yemeden önce su içmemenizdir. Eğer bu hatayı yapıyorsanız kilo almanız zorlaşabilir. Yemek öncesi içtiğiniz su midenizi doldurduğu için daha az yemek yemiş olursunuz. Bu nedenle de yemek sonrasında veya yerken de az olma koşulunda su tüketin. İkinci etkili yöntem ise yemek yemeye çorba gibi besinlerle değil ana yemekle başlayın. Hatta o masadaki kalorisi en yüksek olan besinle yemeğinize başlamanız kilo alma sürecinizi hızlandıracaktır. Tüm bunların yanı sıra aşağıdaki adımları da izleyerek hızlı kilo alma yolunda emin adımlar atmaya başlayabilirsiniz.
  1. Sürekli olarak karbonhidrat ve protein almaya özen gösterin. Doğal yollarla alacağınız bu değerler sayesinde vücut kısa sürede istediğiniz formuna ulaşacaktır.
  2. Temel besin maddesi olan su, kilo almak için en harika çözümdür. Su içen birisi kısa sürede gözle görülür şekilde kilo aldığını hissetmeye başlayacaktır.
  3. Gece yatmadan önce yemek yiyin. Böylece hareketsiz kalan vücut yediklerinizi sindiremeyeceği için kısa sürede size kilo kazandıracaktır.
  4. Düzensiz beslenerek kilo alırken vücudun kaslanması için spor yapmayı da ihmal etmeyin.
Yukarıda paylaşılan yöntemleri denememe rağmen kilo alamıyorum diyorsanız alanında uzman diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde kilo alarak hayatınıza devam etmeniz gerektiğini unutmayın. Kontrolü elden bırakarak kilo almanız durumunda beklenmedik sağlık problemleri kaçınılmaz olabilir.