Soru Korona Aşısından Sonra Alkol Ne Zaman Alınır?

Katılım
31 May 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Konya
Korona aşısını vurduran vatandaşların çoğu "Aşıdan hemen sonra alkol alınır mı?" sorusuna cevap arar oldu. Ülkemizde son 2 haftadır aşılama tüm hızıyla devam ederken gündemden düşmeyen konuların başında da korona aşısı gelmektedir. Aşıyı vurdurduktan sonra yan etkilerin yaşanması ve yaşanacağı korkusu bazı kişilerin psikolojik düzenini alt üst etmiş durumda.

Peki, korona aşısını vurdurduktan sonra alkol ne zaman alınmalıdır? Aşıyı vurduran kişiler ne zaman alkol tüketimi yapabilir?

Akıllarda yer edinmiş soruların cevabını yazılı olarak paylaşmak istiyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.
 

Benzer konular

Hasret

Üye
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
15
Çözümler
1
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
İstanbul
Aşıdan hemen alkol tüketimi yapmanız önerilmemektedir. Kara ciğeri yormamanız için en az 1 hafta boyunca alkol tüketmekten uzak durmanız gerekiyor. Uzmanların çoğu ortak görüşe sahip ve aşı vurulmuş kişilerin minimum 1 hafta ağzına alkol sürmemeleri gerektiğini söylemekteler.

Yaptığım araştırmalara göre aşıdan sonra alkol alan kişilerin çoğunda yan etkiler yaşanmış. Avrupa ülkelerinde de yaşanan bu sorunun önüne geçmek için aşısını vurduranlar alkolden 1 hafta uzak durmalılar.
 
Üst