Soru Korona Aşısından Sonra Duş Alınır mı?

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
15
Tepkime puanı
1
Puanları
1
Ülke genelinde aşılama işlemi hızını kesmeden devam ediyor. Peki, korona aşısından sonra duş almak ne gibi olumsuz etkilere yol açar? Genelde Sinovac ve BioNTech aşısını yaptıran kişilere 24 saat duş almamaları konusunda uyarılar yapılıyor. Ben henüz aşı vurdurmadığım için aklıma takılan bu soruya cevap bulmak istedim. Uzmanların yaptıkları açıklamalar uzaktan kulağa hiç hoş gelmiyor. Daha önceden aşı vurulup kısa zaman sonra duş alıp olumsuz etkilerle karşılaşan oldu mu? Ben genelde günübirlik duş alan biri olduğum için dayanacağımı sanmıyorum. :)

Şimdiden aklıma yer eden soruya cevaplamada bulunacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.
 

Benzer konular

Katılım
31 May 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Konya
Korona alışını olmuş bir kişi bence de 24 saat duş almadan dayanmaya çalışsın. Uzman kişilerin ortak görüşü bundan yanadır. Zaten yıllardır önemli aşı vurduran kişilere yapılan uyarıların başında geliyor. Uzmanlar bir şeyler biliyor ki sizlere aşıdan sonra duş almayın diyorlar.

Ben dayanamam yine de duş alırım diyenler bölgesel olarak duşlarını alabilirler. Aşı vurulan yere su temas etmeyecek şekilde duşunuzu almanızda bence bir sıkıntı yoktur.
 
Üst