Soru Korona Sonrası Nargile Ne Zaman İçilir?

Arkadaşlar 15 gün önce korona denilen belaya yakalandım. Fakat şükürler olsun 2 aşımı olduğum için ağır atlatmadım. Ancak çok merak ettiğim bir konu var, konuya hakim arkadaşlar cevaplamada bulunursa mutlu olurum.

Düzenli olarak haftada 4-5 defa nargile içen biriyim. Korona ciğerlere direk etki ettiği için hastalığım süresince hiç bir şekilde nargile, sigara vb. tütün ürünleri kullanmadım. Şimdi karantinam bitti ve şuan şükürler olsun kendimi iyi hissediyorum. Nargile yapıp içsem sıkıntı olur mu? Bazı kişiler iç bir şey olmaz derken bazıları da içme ciğerlerin şuan hala seni rahatsız edebilir diyor. Sizce nargile içsem bir şey olur mu?

Eminim ben gibi birçok arkadaş bu soruya cevap arıyordur. Şimdiden cevaplamada bulunacaklara teşekkür ederim.

Çözüm
Korona olan birisi kesinlikle 1 ay boyunca alkol, sigara, nargile vb. ciğerleri yoracak zararlı maddeler kullanmamalıdır. Ülkemizde herkes bilmedikleri şeylere de yorum yapmayı sevdikleri için ister istemez insan iki arada bir derede kalıyor. Ama yaptığım araştırmalara göre ve doktorların dediklerine göre koronadan sonra bağımlısı olduğunuz zararlı maddeleri bir süre kullanmamalıyız. Çünkü ciğerlerin olumsuz yönde etkilenmesine ve öksürük tarzı yan etkilere neden olacağı söylenilmektedir.

Betül

Üye
Korona olan birisi kesinlikle 1 ay boyunca alkol, sigara, nargile vb. ciğerleri yoracak zararlı maddeler kullanmamalıdır. Ülkemizde herkes bilmedikleri şeylere de yorum yapmayı sevdikleri için ister istemez insan iki arada bir derede kalıyor. Ama yaptığım araştırmalara göre ve doktorların dediklerine göre koronadan sonra bağımlısı olduğunuz zararlı maddeleri bir süre kullanmamalıyız. Çünkü ciğerlerin olumsuz yönde etkilenmesine ve öksürük tarzı yan etkilere neden olacağı söylenilmektedir.

Çözüm

Son mesajlar