Koronavirüs Belirtileri

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Koronavirüs Belirtileri


Son 1 yıldır tüm dünyayı kasıp kavuran bu hastalık birçok ölüme de sebebiyet verdi. Bu kadar ciddi bir hastalık olması nedeniyle de herkes kendisine dikkat etmek istiyor ve bu hastalığı daha iyi tanımak istiyor. Hastalık gribal enfeksiyonlardaki gibi benzer belirtiler gösterince de çoğu kişi Covid-19 mu, yoksa grip mi? olduğunu anlamakta güçlük çekiyor. İşte bu yazımızın sayesinde Covid-19 belirtilerini daha iyi anlayacaksınız. Korana virüs belirtilerinin başında en yaygın olarak yüksek ateş, kuru öksürük ve yorgunluk gelmektedir. Eğer bu belirtileriniz varsa dikkatli olmalısınız. Bu belirtiler haricinde ise tat ve koku kaybı, burun tıkanıklığı, gözlerin kızarması, boğaz ağrısı, mide bulantısı ya da çok sık kusuyorsanız, üşüme, baş dönmesi gibi belirtileri bulunmaktadır.

Koranavirüsün En Yaygın Belirtileri Hangileridir?​

Ateş, kuru öksürük haricinde bazı yaygın belirtiler daha vardır. Bunlardan biri de nefes alırken zorlanmaktır. Eğer nefes darlığı çekmeye başladıysanız en yakın hastaneye gidip bir koranavirüs testi yaptırmanızda fayda vardır. Nefes darlığından sonra en yaygın olan belirti ise iştah kaybıdır. Son zamanlarda hem yorgun hem iştahsızsanız üstüne bir de ateş belirtisi varsa korana olmuş olma ihtimaliniz yüksektir. Bu sebeple doktora başvurmanız gerekmektedir. Tüm bu belirtilere ek olarak göğüs bölgenizde bir ağrı hissediyorsanız da korana virüs belirtisidir. Bu ağrı geçici değildir. Uzun süre göğsünüzde hissedebilirsiniz.

Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), hatırladığınız üzere ilk olarak Çin ülkesinin Wuhan eyaletinde kendini göstermişti. Tüm dünya ülkelerine 2019 yılından bugüne maddi manevi zararlara uğratan bu hastalığın belirtileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.

 

Benzer konular

Üst