Soru Koronavirüs İçin Hangi Aşı Öneriliyor?

Dünyanın birçok yerinde koronavirüs kişiden kişiye bulaşmaya devam ederken uzmanlar çok kısa sürede aşıyı piyasaya sürdüler. Yalnız piyasada kullanılmaya başlamanan BioNTech ve Sinovac aşı vurduracak kişileri iki arada bir derede bırakmış durumda. Kendim BioNTech vuruldum ama çevremde çoğu kişinin seçimi Sinovac aşısından yana diyebilirim.

Peki koronavirüs bulaşıcılığını engelleyen en iyi aşı sizce hangisi? Ortak görüş paylaşarak hangi aşının daha etkili olduğu konusunda fikir ortaklığı yapabiliriz.

Yeliz

Üye
Bence BioNTech alışını vurdurun derim. Çünkü vücudunuzun virüse karşı bağışıklığım kazanmasını en etkili yoldan sağlayan tek aşıdır. Çin aşısı Alman aşısından daha etkili olmadığı yapılan araştırmalar sonucu medya üzerinden paylaşılmıştır. Bazı kişilerin hala hangi aşıyı vurdurmalıyım diye sormaları yok mu deli oluyorum.

Mantıklı olan bana göre; korona olmamız biri kesinlikle Çin alışını vurdurarak kendini güvence altına alabilir, korona olanlar da Alman alışını vurdursunlar.

Herkes BioNTech tavsiyesinde bulunuyor. Kısa sürede gündem haberlerini değiştirmeyi başardılar. Gidip mecbur Alman üretimi aşıyı vurduracağız. Üretenlerin ismi Türk ama kendileri Alman vatandaşı olmuşlar. Bizim millette bu durumdan gururlanıyor. :)

Neyse söylenecek çok şey var ama söylemek içimden bile gelmiyor. Yazık ettiler dünyanın kurulu düzenine hem de en acı şekilde diyebilirim.

Gülçin

Üye
Sinovac vurulun kafanız rahat olsun. Fazla strese girmeye gerek yok. Ben Sinovac sayesinde koronayı hafif atlattım.

Son mesajlar