Kulağımdaki Kaşınmanın Sebebi Nedir?

Geçen aydan bu yana kulağım inanılmaz derecede kaşınıyor. Kaşınmanın yanı sıra geceleri yastığa yan yatarken kulağımda ağrıda meydana geliyor. Benim gibi aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım eğer gün içerisinde sakız çiğniyorsan çiğnemeyi bırakmalısın dedi. Küçük bir araştırma yaptım ve dediği gibi sakız çiğneyince genelde kulak bölümünde ağrılar yaşanabiliyormuş. Malum korona olduğu için hastaneye gitmeye de korkar olduk. KBB uzmanına görünsem belki daha iyi tedavi yöntemi uygulanacak ama ben geçici olarak bir şeyler denemek istiyorum. Koronanın etkileri ülke genelinde azalana adar hastane yolunu tutmakta istemiyorum.

Arkadaşımın dediğini birkaç gün uyguladım ama hala kulağımda ağrı ve çınlama sesleri geliyor. Çenemi hareket ettirdiğimde bile kulağımda kaşınma ve ağrı durumu yaşandığını söyleyebilirim. Benim gibi bu rahatsızlığı yaşayan arkadaşlar lütfen çözüm önerisinde bulunabilir mi?

Şimdiden cevaplamada bulunacak arkadaşlara teşekkür ederim.

BETTY

Moderatör
Yaşadığın rahatsızlığı azda olsa zamanında araştırmışlığım var. Koronadan dolayı herkes hastaneye gitmeye korkar oldu. Millet olarak İnşallah böyle duyarlı davranarak korona denilen beladan kurtulacağız. Aşağıdaki videoyu izleyerek uzman birinden kulak kaşıntısıyla ilgili yaşadığın rahatsızlığa cevap bulabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Yeliz

Üye
Aynı sorunu bende yaşamıştım ve KBB doktoruna gittim kulağımda iltihap olduğunu söyledi ve antibiyotik ilaç vermişti. Düzenli olarak kullandım ve şuan şükürler olsun kaşıntı, ağrı ve akıntı olmuyor. Eğer akıntı başladıysa kesinlikle doktor kontrolüne gitmenizi tavsiye ediyorum. Şimdiden Allah acil şifalar versin.

Son mesajlar