Lazer Epilasyon Kaç Seansta Kesin Sonuç Verir?

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
36
Çözümler
2
Tepkime puanı
12
Puanları
0
Konum
İstanbul
Lazer Epilasyon Kaç Seansta Kesin Sonuç Verir?


Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtulmayı sağlayan teknolojik bir uygulamadır. Seans sayısı, vücudun hangi bölgesine uygulama yapılacağına göre farklılık gösterir. Ancak ortalama olarak 5 ya da 8 seanslık bir süreçten söz etmek mümkündür. Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde uygulanan lazer epilasyondan kaç seansta sonuç alınacağı ise, kişiye ve cilt yapısına göre değişir. Öyle ki her insanın kıl kökü ve cildi epilasyona aynı tepkiyi vermemekle birlikte, tercih edilen lazer epilasyon uygulaması, uygulamanın yapıldığı makine vb. gibi etmenler de sonuca doğrudan etki eden faktörlerdir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Zamanda Biter?​

Deneyimli ve uzman kişiler tarafından uygulanan lazer epilasyon, doğru makine ve yöntemin de kullanılmasıyla birlikte kısa süre içerisinde etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Daha ilk seansta dahi tüylerin %20 oranında azalması beklenmektedir. Bu da gözle görülür bir farkın ortaya çıkacağına işaret ediyor. Lazer epilasyon süresi ortalama 10 ayı kapsar. Genital bölge içinse bu süre 12 aylık bir süreç şeklindedir. İşlem esnasında kullanılan cihazların teknik özellikleri de sürenin kısalmasına yardımcı olan faktörlerden biridir.

Lazer Epilasyon Nerede Yaptırılır?​

Elbette ki lazer epilasyon yaptırmak kadar işlemlerin nerede ve nasıl yapılacağı da çok önemlidir. Bu nedenle tercih edilen güzellik merkezinin çok iyi araştırılması gerekir. İşlemlerin seans süresi ve uygulama tekniği tamamen estetisyen ve güzellik uzmanların bilgi ve deneyimlerine bırakılmıştır. Genel olarak kişilerin cilt yapısı, kıl ve kıl köklerinin özellikleri gibi kişisel etmenler, lazer epilasyondan alınan verime etki eder. Güzellik merkezlerine gidildiğinde alanında uzman kişiler, söz konusu faktörleri de göz önünde bulundurarak, seans sayısı hakkında ön bilgilendirmeler yapacaklardır. Günümüzde dermatoloji kliniklerinde epilasyon işlemleri yapılmaktadır. Daha güvenilir kişilere kendinizi teslim etmek için araştırma yaparak işlem yaptıracağınız yeri seçmeniz tavsiye edilmektedir.
 
Üst