Lens Nasıl Takılır?

BETTY

Moderatör
Katılım
28 Nis 2021
Mesajlar
31
Tepkime puanı
7
Puanları
6
Konum
İzmir
Yıllardır renkli lens kullanmak istemiştim ama asla takamam diye cesaret edemedim. Gözlerim bozuk olduğu için doktora gittim ve lens kullanmak istediğimi söyledim fakat içimde bir korku vardı. Doktorum bana geçici kullanabileceğim bir lens verdi. Youtube'dan bir sürü video izlememe rağmen asla lensi takamadım hatta lensi düşürdüm. Bir daha lens takmam derken arkadaşımla lens almaya karar verdik. Optikciye gittiğimizde lensi gözüme takmaları çok zor oldu. Eve geldiğimde bir daha takamam diye düşündüm ve kendim deneyerek sonunda lensi takabilmeyi başardım. Artık her gün lens takıyorum ve bunu kolay bir şekilde yapabiliyorum. Sizler de benim gibi lensi takmakta zorlanıyorsanız, kesinlikle bu yöntemi denemelisiniz.
  • Öncelikle elinizi yıkamalısınız. Elleriniz temiz olması lensinizin toz kapmaması ve gözünüze zarar vermemesi için çok önemli.
  • Lensinizi hangi gözünüze takacaksanız (mesela sağ gözse sağ orta parmağınıza) orta parmağınızın tam üstüne gelmeyecek şekilde alınız.
  • Lensiniz oval bir biçimde durucak ve katlanmayacak. Eğer katlanırsa tekrar oval bir biçime getirin.
  • Diğer elinizle gözünüzü açın.
  • Bu işlemi yaparken aynaya bakarak yapın.
  • Yavaşça lensi gözünüzün içine yerleştirin. Biraz yapışmasını bekleyin ve parmağınızı çekin.
  • Lensin olduğu yere göz bebeğinizi yerleştirin ve hafif hafif kırpın.
  • Eğer gözünüzü çok kırparsanız lens durmayacaktır ve çıkacaktır.
Yukarıda paylaştığım bilgilere ek olarak konuyla alakalı olduğunu düşündüğüm bir videoyu da sizlerle paylaşmak isterim. Böylece yazılı anlatmaya çalıştığım şeyleri görüntülü olarak da izleyebilirsiniz.

 

Benzer konular

Kumsal

Üye
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Son yıllarda neredeyse kadınlar kadar erkeklerde görsel imaj kazanmak için lens kullanıyorlar. Ama kullanılan lensler ilerleyen zamanlarda kalıcı körlüğe neden olurken gözde kalıcı hasarlara yol açabiliyor. Özellikle aynı lensi her gün kullanıp aylarca o lensi değişmeyen insanların neler çektiğini internette araştırıp okuyabilirsiniz. Bence doktor tavsiye etmeden lens falan kullanmayın derim.

En yakın arkadaşım yazın tatile gitmeden lens takmıştı alerji yapmıştı ve gözlerinde geçici körlük durumu meydana geldi. Doktor kullandığı ucuz lensler yüzünden öyle olduğunu söylemişti.

Arkadaşlar, gözlerinize renk kazandıracaksınız diye gözlerinize işkence çektirmenin anlamı yok! @BETTY arkadaş yine de lens kullananlar için faydalı bir bilgi paylaşmış teşekkür ederiz. Ben sadece lensle alakalı gördüğüm tüm konulara bilgilendirmek amaçlı bu tarz yorumlar bırakıyorum.
 
Üst