Maça Çayı Kullananlar

Maça Çayı Kullananlar

Bitkisel çaylar hem mevsim geçişlerinde hem de soğuk algınlıklarında sıkça tüketilmektedir. Öyle ki birçok bitkinin insan sağlığı açısından önemli faydaları bulunuyor. Bunlardan biri de maça çayıdır. Günümüzde de birbirinden farklı hastalıklarda doğal tedavi edici yöntem olarak tercih edilen maça çayı, aslına bakıldığında Japon kültürünün bir parçasıdır. Düzenli kullanım kalp sağlığı ve metabolizma açısından son derece önemlidir. Ayrıca, kullanımı da çok kolay olduğundan, günün her saatinde tüketilmesinde sakınca yoktur. Bu nedenle de maça çayı kullananlar oldukça memnundur.

Maça Çayının Faydaları​

Maça çayı düzenli ve ölçüsünde tüketildiğinde insan sağlığını koruyucu bir etki gösterir. Bu nedenle de hem uzak doğu ülkelerinde hem de Türkiye’de çok popüler olmuştur. Ayrıca diyet listelerinin de vazgeçilmezidir. Çayın faydalarını şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Doğal bir enerji vericidir.
  • Kabızlığa iyi gelir.
  • İçeriğinde vücudu serbest radikallerden koruya kateşin vardır. Bu yönüyle de doğal ve güçlü antioksidan özelliği sağlar.
  • İltihapları kurutur.
  • Kötü kolesterolü yok eder.
  • Kanı temizler ve detoks özelliği vardır.
  • Hafızayı güçlendirir.
Maça çayı içerisinde kafein bulundurur. Fakat söz konusu kafein maddesi kahvelerin içindeki kafeine benzemez ve de oldukça sağlıklıdır. Kullandıkça faydalarını kısa sürede anlayacaksınız.

Maça Çayı Kullanımı​

Maça çayı özellikle de kilo vermek isteyenler için ideal bir üründür. Sindirim sistemini düzenleyerek, daha sağlıklı bir yaşamı olanaklı kılar. Maça çayını demlemesi de oldukça kolaydır. İlk olarak maça tozu sıcak suyun içerisinde atılır ve ortalama 10 dakika boyunca demlenmesi beklenir. Çay demlendikten sonra tüketime hazır demektir. Tavsiye edilen miktarda tüketilmesi tavsiye edilir.

Japonların vazgeçemediği Maça çayını daha önceden kullanıp deneyimleyen arkadaşların görüşlerini yorum bölümünden paylaşması ricamdır. Böylece çay hakkında gerçek kullanıcı yorumu arayan kişilere yardımcı olacaksınız.

Benzer konular

Teyzemin tavsiyesine kulak asarak kullandığım bir çaydır. Fakat kullandıktan 2 hafta sonra inanılmaz derecede karın ağrısı yaptığını söyleyebilirim. Yaptığım kısa araştırmalar sonucunda çayın böylesine bir yan etkisi olmadığı söyleniyor. Ama ben her içtikten sonra mide bulantısı dahil karında sancılanma yaşıyorum. Ben gibi çayı içtikten sonra karın ağrısı durumu yaşayan var mı?

Teyzemin tavsiyesine kulak asarak kullandığım bir çaydır. Fakat kullandıktan 2 hafta sonra inanılmaz derecede karın ağrısı yaptığını söyleyebilirim. Yaptığım kısa araştırmalar sonucunda çayın böylesine bir yan etkisi olmadığı söyleniyor. Ama ben her içtikten sonra mide bulantısı dahil karında sancılanma yaşıyorum. Ben gibi çayı içtikten sonra karın ağrısı durumu yaşayan var mı?
Şahsen ben kullandıktan sonra sizin gibi karın ağrısı falan yaşamadım. Yalnız çayı kullandıktan sonra tuvalete sürekli çıkma isteği oluşması normal karşılanmaktadır. Eğer karın ağrınızın normal yaşantınızı etkilediğini düşünüyorsanız çayı kullanmayı bırakmalısınız. Ben 1 aydır düzenli kullanıyorum ama hiç bir şekilde söylediğiniz rahatsızlığı yaşamadım.

Uzak doğu ülkelerinde vazgeçilmeyen çaylardan biri olan Maça çayı, özellikle Japonya'da milyonlar tarafından beğenilerek tüketiliyor. Bizim ülkemize gelen çayların kalitesi araştırılmalıdır. Belki orijinal kalitede ürün kullanılmadığı için etkisini görmüyorsunuz. Özellikle sahte ürünler insan vücudunda kalıcı sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bence aldığınız çayı güvenilir satış kanallarından satın almaya özen gösterin.

Annemle beraber beğenerek kullandığımız çaydır. Tadımı biraz kötü olsa da mecburen bir amaç uğruna gözü kapalı içmek zorunda kalıyoruz. Kullandıktan 2 hafta sonra inanılmaz derecede kilo kaybı yaşamaya başladım. Aralıksız kullanmaya başlayan kişilerde enerji patlaması yaşandığını da söyleyebilirim. :)

Çayın bu kadar özelliği varda neden piyasada fazla satışı yok? Kendi düşüncelerimizi aktaracak olursam eğer bu çayın zayıflama konusunda hiç bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Tek başına mücizeleri yaratacakmış gibi tanıtılması gerçekten hiç hoş bir durum değil.

Kullandığım günden beri inanılmaz şekilde kilo vermeme yardımcı oldu. Kullanımı düzenli yapmadıktan sonra etkisini göstermez, düzenli kullanarak etkili sonuca ulaşabilirsiniz. İnternetten satın aldığım ürün olmakla birlikte ekstradan diyet programı da uyguladığımı belirtmek isterim.

Gülçin

Üye
Düzenli kullandıktan sonra etkisini en iyi şekilde görmeye başlıyorsunuz. Sadece çayla olacak iş değil kalorisi yüksek tüm yiyeceklerden içeceklerden uzak durmalısınız. Çaylar sadece metabolizmanın hızlı çalışmasına katkıda bulunurlar.

Son mesajlar