Oksijenli Su Saça Nasıl Uygulanır?

Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Muğla
Oksijenli Su Saça Nasıl Uygulanır?


Oksijenli su bir diğer ismi ile de hidrojen peroksit olarak bilinir. Hem ecza malzemesi hem de saç rengini açmak amacıyla kozmetik bir ürün olarak kullanılan oksijenli su, kullanım açısından da oldukça pratik bir üründür. Özellikle de saç rengini açmak isteyenler, yoğun kimyasal içeren saç boyalarını kullanmak yerine, daha doğal bir yöntem olan oksijenli su kullanmaktadırlar. Oksijenli suyun saça uygulanma şekli ise şu şekilde olmalıdır;
  • Öncelikle oksijenli suya 1’e 1 oranında temiz su eklenmelidir. Böylece saç sağlığının korumak da mümkün olacaktır.
  • İlgili malzemeyi saça uygulamak için sprey şişesi bulunması gerekiyor. Elde edilen karışım saçlara sıkılarak uygulanır. Akabinde de saça fön makinesiyle ısı uygulaması yapılmalıdır.
  • Oksijenli suyun yaz aylarında kullanılması durumunda gereken ısının güneşten alınması da mümkün olacaktır. Ortalama 1 saat boyunca güneşte kalmak saç rengini açmak için yeterlidir.
  • En son aşamada ise saçlar şampuanla yıkanarak, iyice durulanarak temizlenmelidir.
Oksijenli su eğer kuru saçlar için uygulanacaksa da işlemlerin bitiminden sonra nemlendirici krem ya da bakım yağlarının kullanılması şarttır. Malzeme, kumral ve de sarı saçlar için çok daha başarılı sonuçlar üretmektedir.

Oksijenli Su Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler​

Oksijenli su kullanımı genel olarak açık renge sahip olan saçlar için idealdir. Koyu renkli saçlarda hoş olmayan renk dalgalanmalarına neden olabilir. Özellikle de siyah, kahverengi ve açık kahverengi tonlarına sahip olan saçlar için kullanımı doğru olmayacaktır. Saç rengi açma işlemi yapılırken, ürünün etrafa sıçramamasına da çok dikkat edilmelidir. Çünkü oksijenli su iz bırakan bir malzemedir. Ürünün cilt ile temasından kaçınılmalıdır.
 

Benzer konular

Üst