Regl Sancısına Ne İyi Gelir?

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Konum
İstanbul
Regl Sancısına Ne İyi Gelir?


Her ay düzenli olarak kadınların yaşadığı regl, kimi zamanlar oldukça ağrılı bir dönem olarak geçen bir süreçtir. Özellikle 2. Günü ve kanamanın en yoğun olduğu gün ağrılarınız çekilemez boyuta ulaşabilir. Bu ağrıyla kıvranmanıza neden olan regl sancısına iyi gelen yöntemler bulunmaktadır. Eğer regl dönemleriniz şiddetli ağrılarla geçiyorsa bu yöntemleri kullanarak bu ağrıyı hafifletebilirsiniz. Regl sancısına iyi gelen yöntemlerden ilki karın bölgenizi sıcak tutma yöntemidir. Sancınız başlar başlamaz sıcak su torbası ile karnınızı sıcak tutmanız ağrının şiddetini düşürecek ve daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Ayrıca regl döneminde tüketilen yiyeceklerin de ağrıyı şiddetlendirdiği bilinmektedir. Bu nedenle regl sürecini yaşarken ağır ve yağlı besinler tüketmek yerine daha hafif besinleri tercih etmelisiniz.

Regl Sancısını En Hızlı Geçirme Yöntemleri Nelerdir?​

Regl sancısıyla başa çıkmada en etkili yöntemlerden biri de bitki çayları tüketmektir. Zencefilli çay, nane çayı, hayıt çayı, rezene çayı ve papatya çayı bu zorlu süreci oldukça hafifletecektir. Özellikle papatya çayının sakinleştirici etkisi de bulunduğundan içtikten sonra daha sakin ve daha ağrısız bir şekilde güne devam edebileceksiniz. Eğer regl sancınız tüm bu yöntemlere rağmen geçmiyorsa ve ağrınız dayanılmaz bir boyuta ulaşıyorsa daha önce doktorunuzun verdiği ilacı kullanabilirsiniz. İlacınız yoksa da en yakın hastaneye gidip regl sancınız için yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Regl Sancısına İyi Gelen Doğal Yöntemler​

  • Aktarlarda satışı yapılan bitki çayları sayesinde sancılı regl günlerinden kurtulabilirsiniz. Yeterli miktarda alacağınız adaçayı, aslanpençesi ve civanperçemi otlarını karıştırarak elde edilen çayı içebilirsiniz. Çayın tadını yumuşatmak için balla birlikte tüketilmesi önerilir.
  • İlk madde de paylaşılan otların yanı sıra rezene ve papatya çayı da sancıyı azaltmada etkililer.
  • Sancılarınızı hafifletmenin bir diğer yolu da ılık suyla duş almak olacaktır. Böylece vücudunuzu rahatlatacak, karın bölgesinde yaşanılan sancıyı hafifleteceksiniz.
Tüm bunların etkili çözüm olacağını düşünmüyorsanız en yakın hastaneye giderek ağrı kesici iğne yaptırabilirsiniz.
 
Katılım
13 May 2021
Mesajlar
16
Çözümler
1
Tepkime puanı
4
Puanları
1
Konum
Antalya
Daha önceden YouTube'da Merve Özkaynak adlı YouTuber arkadaşın paylaştığı videoyu izlemiştim. Regl sancılarına kendi sunduğu yöntemleri videoda izleyicileriyle paylaşmış. Konuyla ilişkili olacağını düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim.

 
Katılım
1 Şub 2022
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Ankara
Ben çok şey denedim ama asla geçmiyor bu ağrı ya bazen bayılacak gibi oluyorum.
 

AyDan

Üye
Katılım
5 Ara 2021
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
adana
Ağrıyı dindiren çaylardan içmenizi tavsiye ederim. Doğal yöntemler regl sancısına çok iyi geliyor. Adet söktürücü çaylarda arada tüketilmelidir. Ağrı kesici ilaçlarla bünyeyi yorarsınız ama doğal bitki çaylarıyla kesin sonuca ulaşırsınız.
 
Katılım
1 Şub 2022
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Ankara
Özellikle önerdiğiniz bir şey var mı?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst