Soru Roaccutane Kullanırken Cilt Bakımı Yaptırılır mı?

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bir konuda yardımınıza ihtiyacım var...

Doktor cildimde meydana gelen sivilce ve siyah noktalar için ilaçlı tedavi yöntemine başlamamı uygun gördü. Yaptırdığım testler sonucu cildimdeki aknelerin içten gelen bir durum olduğu için Roaccutane kullanarak durumu kontrol altına alacağım söylendi. Genelde ilacı kullanan kişilerde cilt hassasiyeti durumu meydana geldiği için cildin günlük temizlenmesi ve bakımı oldukça zor oluyormuş. Ancak ben yaşadığım yerde güzellik merkezinden bakım paketi satın almıştım. Roaccutane kullanırken cildime bakım yaptıra bilir miyim? Çevremde bu konuda tecrübe sahibi kimse olmadığı için forumdan gelecek cevaplar benim için büyük önem taşımaktadır.

Roaccutane kullanan biri cilt bakımı yaptırabilir mi? Yoksa cilt bakımı yaptırmak yerine farklı yöntemlere mi başvurmalı?

Benzer konular

Çözüm
Tedavi sonrasına kadar cildinize bakım yaptırmanızı tavsiye etmiyorum. Kullandığınız ilaç ağır olduğu için ciltte direk kurumaya ve hassasiyete yol açmaktadır. Hatta ağda yada tüy aldırma gibi durumlarda bile deriniz soyulabilir. Doktor kontrolü altında bakım ürünleri kullanmanız ve işini bilen uzman kişilerin yardımıyla cilt bakımı yaptırmanız tavsiyemdir.

Yapılacak olan yanlış cilt bakımı işlemi sonrası neler olabilir?
  1. Ciltte kalıcı derin leleker oluşabilir.
  2. Cildiniz hassas olacağı için tahrişlenme meydana gelebilir.
  3. Ciltte pul pul dökülmeler yaşanabilir.
  4. Ciltte kuruma olacağı için kullanılacak bakım ürünleri cildinizde kalıcı hasarlara yol açabilir.
Yukarıda sıraladığım bu ve bunun benzeri durumlarla...

Eda Koç

Üye
Tedavi sonrasına kadar cildinize bakım yaptırmanızı tavsiye etmiyorum. Kullandığınız ilaç ağır olduğu için ciltte direk kurumaya ve hassasiyete yol açmaktadır. Hatta ağda yada tüy aldırma gibi durumlarda bile deriniz soyulabilir. Doktor kontrolü altında bakım ürünleri kullanmanız ve işini bilen uzman kişilerin yardımıyla cilt bakımı yaptırmanız tavsiyemdir.

Yapılacak olan yanlış cilt bakımı işlemi sonrası neler olabilir?
  1. Ciltte kalıcı derin leleker oluşabilir.
  2. Cildiniz hassas olacağı için tahrişlenme meydana gelebilir.
  3. Ciltte pul pul dökülmeler yaşanabilir.
  4. Ciltte kuruma olacağı için kullanılacak bakım ürünleri cildinizde kalıcı hasarlara yol açabilir.
Yukarıda sıraladığım bu ve bunun benzeri durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız tedaviniz bitene kadar cilt bakımı yaptırmayın derim.

Çözüm