Roaccutane Kullanırken En İyi Nemlendirici Ürünler

Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Muğla
Roaccutane Kullanırken En İyi Nemlendirici


Roaccutane, şiddetli aknelerin tedavi edilmesi için kullanılan bir ilaçtır. İçerisinde yoğun miktarda İzotretinoin maddesi bulunmaktadır. Belirtilen miktarda ve doktorun önerisi doğrultusunda kullanılan ilaç sayesinde ciltteki yağ aktivitesi baskılanır. İlaç içerisinde yüksek miktarda A vitamini de yer aldığından, uzman doktorlar tarafından 12 yaşından sonra ergenlik çağına girmiş olan gençlerde ve de bu yaş sonrasında yüzde meydana gelmiş tahribata bağlı olarak estetik görünüşü sekteye uğranan skar izlerinde kullanılmaktadır. Ürün içeriği nedeniyle ciltte soyulma ve dökülmelere neden olur. Cilt kuruması nedeniyle ortaya çıkacak tahrişi önlemek için Roaccutane kullanırken nemlendirici kullanılması da şarttır.

Neutrogena Visibly Clear Yağsız Yüz Nemlendiricisi​

Sivilce ve akne problemi olan ciltlerde nemlendirici seçerken daha özenli olmak gerekmektedir. Çünkü yağlı nemlendiriciler ciltte yeni sivilce ve aknelerin oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Öyle ki sivilcelere karşı etkisi kanıtlanmış olan en iyi nemlendiricilerden biri de Neutrogena Visibly Clear’dır. Ürün MicroClear teknolojisiyle üretilmiş olup, hafif yapısı nedeniyle de çok cilt tarafından çok kolay bir şekilde emilebilmektedir. Buna ek olarak düzenli kullanımı ciltteki ton farkının da ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Yves Rocher Gözenek Sıkılaştırıcı Nemlendirici Jel Krem​

Yves Rocher, tamamen bitkisel özlü ürünler üreten bir markadır. Bu nedenle ciltteki kusurların kapatılmasına yardım ederken, içeriğinde yer alan Baikal tozu sayesinde, ciltte yer alan fazla sebumu emerek, yağlı görünüme engel olmaktadır. Gözenek sıkılaştırıcı nemlendirici jel kremin düzenli kullanılmasıyla birlikte cildin günlük olarak ihtiyaç duyduğu nem ihtiyacı karşılanırken, yağlanma sorunu da geciktirilmektedir.

Clinique Pore Solutions Stay Matte Nemlendirici​

Cilt için en iyi nemlendirici içeriğe sahip krem Clinique markasına ait olan Pore Solitions Stay Matte’tır. Özellikle de yüzdeki T bölgesi başta olmak üzere tüm yüzde daha temiz ve ferah bir his yaratan ürün, içeriğindeki optik ışık molekülleri sayesinde de gözenek görünümünü küçültmektedir. Ayrıca su yosunu içeren nemlendirici ürünün, cilt yağlanmasını engelleyici etkisi de bulunmaktadır.
 

Benzer konular

Üst