Soru Roaccutane Kullanırken Yüz Nasıl Temizlenir?

Merhaba Arkadaşlar,

Cildimde meydana gelen sivilcelerden kurtulmak için kısa süre önce doktorun yolunu tuttum. Cildiye doktorum cildimdeki inatçı akneler için kan tahlili yaptıktan sonra Roaccutane kullanmam için reçete yazdı. İlk hafta 1 adetle başlayacağım ilacın inanılmaz derecede yan etkileri olduğunu öğrendim. Fakat ben sürekli makyaj yapan biri olduğum için cildimi yatmadan önce tonikle temizlerim. Roaccutane ise cildi hassaslaştırdığı için cilde öyle gelişi güzel tonikler kullanılması doğru değilmiş. Daha önceden Roaccutane ilacını kullanıp cilt temizliğini nasıl sağladığınız hakkında bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum.

Roaccutane kullanan biri rutin günlük cilt temizliğini nasıl yapmalıdır? Yüz temizliğinde hangi ürünler tercih edilmeli?

Şimdiden soruya cevaplamada bulunacaklara teşekkür ederim.

Benzer konular

Çözüm
Merhaba @Duygu Aslan,

Doktorların akne problemine karşı en etkili sundukları ilaçların başında Roaccutane, Zoretanin, Acnegen ve Aknetrent gelmektedir. Uzun bir süre kullanımı uygun görülen bu ilaçlar cildinizde kuruma, hassasiyet ve sıkılaştırma durumu yaşatacağı için sabun içeren cilt temizleme ürünleri kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle jel kıvamında sabunsuz olan cilt bakım temizleme ürünüleri kullanılmalıdır. Cildiniz için uygun olan toniği yakın eczneden fikir alarak tercihte bulunabilirsiniz.

Ciltte kuruma yapacak bakım ürünlerinden tedavi sonuna kadar uzak durmalı, cildinizi düzenli bir şekilde nemli tutacak ürünlerin kullanımına ağırlık göstermelisiniz. Daha önceden Zoretanin kullanan biri olarak bu...

Eda Koç

Üye
Merhaba @Duygu Aslan,

Doktorların akne problemine karşı en etkili sundukları ilaçların başında Roaccutane, Zoretanin, Acnegen ve Aknetrent gelmektedir. Uzun bir süre kullanımı uygun görülen bu ilaçlar cildinizde kuruma, hassasiyet ve sıkılaştırma durumu yaşatacağı için sabun içeren cilt temizleme ürünleri kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle jel kıvamında sabunsuz olan cilt bakım temizleme ürünüleri kullanılmalıdır. Cildiniz için uygun olan toniği yakın eczneden fikir alarak tercihte bulunabilirsiniz.

Ciltte kuruma yapacak bakım ürünlerinden tedavi sonuna kadar uzak durmalı, cildinizi düzenli bir şekilde nemli tutacak ürünlerin kullanımına ağırlık göstermelisiniz. Daha önceden Zoretanin kullanan biri olarak bu yorumu yapmak istedim. Kullandığım ürünleri buraya eklemek isterdim ama cilt yapılarımız farklı olduğu için uzamn birinden yardım alarak cilt bakım ürünü kombinasyonu yapabilirsiniz.

Geşmiş olsun, kendine iyi bak.

Çözüm