Öneri Saç Dökülmesi İçin En İyi Şampuan Önerisi

Saç Dökülmesi İçin En İyi Şampuan Önerisi

Saç dökülmesi sorunu, çeşitli nedenlerden ötürü günümüzde çok sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Özellikle kadınlarda çok görülmeye başlandıysa da artık çoğu erkeğin de sorunu olmuştur. Sizde, evinize dökülen, kıyafetlerinize yapışan ve dokunduğunuz zaman elinize gelen saç tellerinden rahatsızsanız, saç dökülmeniz için en iyi gelen şampuan önerilerini bu yazımda açıklıyorum.
  • Vichy Dercos Energising saç dökülmesine karşı şampuan, saç dökülmesinin sebebi ne olursa olsun, bu ürünü kullandığınız takdirde saç kaybınızı yavaşlatmaya katkı sağlar ve güçlendirir.
  • Ducray Anaphase+Plus saç dökülmesine karşı şampuan, içeriğinde bulunan vitaminler ile saçlarınızın ihtiyacı olan besinleri almasını sağlar. Aynı zamanda saçlarınızı güçlendirerek, saç dökülmelerini en aza indirir.
  • Phyto Phytocyone saç dökülmesine karşı şampuan, tüm saç tiplerine uygun olarak geliştirilen bu şampuan, saça hacim kazandırarak, saçlarınızı beslemeye yardımcı olur. Saç dökülmelerine karşı rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür.
  • Aveda Invati Advanced Exfoliating özel formülü ve organik olması sayesinde kısa sürede saçları kökten uçlara doğru besler. Böylece canlılığını yitirmiş ve dökülmeye hazır saçların yeniden canlanmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?​

Saç dökülmesi doğal bir durum olabilir. Yapılan araştırmaların çoğu dökülmelerin genetik olduğu yönündedir. Ancak bunun yanında bazen çeşitli nedenlerden dolayı insanların saçları dökülebilmektedir. Saç dökülmesi sorununun en temel nedenleri şunlardır;
  • Vücudunuzda vitamin ve mineral eksiklikleri
  • Deride oluşan problemler
  • Genetik sorunlar
  • Yetersiz ve sağlıksız beslenme
  • Kemoterapi tedavisi
  • Hormonal sorunlar
  • İlaç kullanımı
  • Stres ve depresyon hali
  • Doğumlar
  • Saç boyama işlemi, kullandığımız şampuanlar ve saç şekillendiriciler
Yukarıdaki şampuan markalarının dışında daha önceden kullanıp memnun kaldığınız markaları yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Benzer konular

BETTY

Moderatör
Saç dökülmesine karşı kullanıp memnun kaldığım bir şampuandan bahsetmek isterim. Bir dönem yaşadığım sıkıntılardan dolayı saçlarımda dökülmeler başladı. Her gün saçlarımın döküldüğünü görmek beni daha çok üzüyordu. Denemediğim şampuan ve bitkisel ürün kalmadı ve en son Kerastese Bain Prevention Döülme Karşıtı Saç Şampuanını keşfettim. Bu şampuandan sonra saçlarımda dökülmeler azaldı. Saç diplerim yağlı saç uçlarım ise kuru olduğu için hem saçlarım dökülüyor hem de saçlarım çabuk kırılıyordu. İlk kullanımda bile saçlarınızda farkı hissediyorsunuz. Saçınızı nemlendiriyor ve saç tellerinizi kalınlaştırıyor. Saç dükülmelerini ise en aza indiren bir şampuan. Ben faydasını çok gördüm ve halen kullanmaya devam ediyorum.

Saçlarda meydana gelen dökülmelerin öncelikle nedeni araştırılmalıdır. Dışarıdan şampuanla dökülmeleri engellemek her zaman etkili sonuçlar almanızı sağlamayabilir. Günümüzde çoğu kişi kulaktan duydukları markalara yöneliyorlar. Saç yapısını bilmeden tanımadığınız şampuanları kullanmanız daha kötü sonuçlara yol açabilir.

Uzman birinden yardım alarak kan tahlili verin. Dökülmeye neden olan vitaminleri aldıktan sonra saçın dökülmesini engelleyecek şampuan tercihinde bulunmanızı tavsiye ederim. Şahsen ben kesinlikle doktor kontrolüne gitmeden şampuan veya ilaç kullanımı hayatta yapmam.

Günümüzde hala Arap sabununa bel bağlayan insanlar var. Bazen şöyle eski toprak olan insanlara bakıyorum da saçları yeni nesil insanlara göre daha gür görünüyor. Biz tam olarak nerede yanlış yapıyoruz? Kimyasal şampuanlar saçlarımızı dökmekten başka bir işe yaramıyorlar. Bence insana zarar veren tüm şampuanlar piyasadan toplatılmalıdır.

Uzun süredir Schwarzkopf Gliss markalı mor pakette bulunan şampuanı kullanıyorum. Saçlarımı oldukça yumuşak ve bakımlı gösteriyor. Düzenli kullanımdan sonra yeni saçların oluşumunu da desteklediğini söyleyebilirim. Fakat her şampuan aynı etkiyi başka kişilerde göstermeyebiliyor. Bu yüzden saç deriniz ve saçlarınız için doğru şampuanı bulana kadar deneme yanılma yöntemine başvurun.

Yıllar önce Ducray markasına ait saç bakım ürünlerini kullandım çok faydasını gördüm. Bitkisel bileşenlerden üretilmesi ve saçların bakımı konusunda etkili sonuçlar sunması bakımından tavsiye edebileceğim bir markadır. Özellikle Alman ve Amerikan üretimi olan saç bakım ürünlerini kullanmanız tavsiyemdir.