Saf Keratin Saç Bakım Ürünlerinin Kullanımı

BETTY

Moderatör
Katılım
28 Nis 2021
Mesajlar
31
Tepkime puanı
7
Puanları
6
Konum
İzmir
Saf Keratin Saç Bakım Ürünlerinin Kullanımı


Yıpranmış, kurumuş, kırılmış saçlarınız varsa, saf keratin sayesinde yeniden parlak bir görünüme kavuşabilir. Keratin saçlarınız için önemli bir kurtarıcıdır. Oldukça kaliteli bir protein olan keratin saçlarınızın sağlıklı olmasında büyük bir rol oynar. Saf keratin serumlarının saçlarda kullanımı oldukça fazladır. Saçlarınıza bu serumlarla bakım yapmanız halinde, kurumuş ve yıpranmış saçlarınızın yerine, sağlam ve ipeksi saçlara sahip olabilirsiniz. Artık birçok salonlarda saçlara keratin yüklemesi yapılmaktadır. İşlem sonrası saçlarda kırık onarımı gözle görülür şekilde anlaşılırken saçın ihtiyaç duyduğu proteinler saç köklerine ulaşmaktadır.

Keratin Serumun Saçlara Faydaları​

Keratinin saçlar için oldukça fazla faydaları vardır. Bunlar;
  • Saçlarınız dökülüyor ve her yıkamanız da elinizde topak halinde saçlar mı geliyor? Bunun nedeni saçlarınızdaki keratin eksikliğidir. Saçınıza uygun keratin bakım ürünlerini kullanırsanız bu şikâyetler ortadan kalkacaktır.
  • Saç tellerinizin incelip kopması, soluk görünmesi gibi nedenler de saçınızdaki keratin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Keratin sütünü günlük kullanarak, saç tellerinizin daha gür ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bitkisel keratin ürünleri saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Bu tür proteinler kısa zamanda saçlara bakım yaparak, sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olurlar.
  • Güneşte yıpranan saçlar için bakım yapmanız gerekmektedir. Bu bakımı keratin sayesinde sağlayabilirsiniz.
  • Saçlarınız yıprandığı zaman zor taranma gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tararken saçlarınız kopar ve canınız yanar. Keratin saçlarınızın yumuşamasını sağlayarak, kolay taranmasına yardımcı olun.
  • Boyanmış ve yıpranmış saçlarınızı onararak, daha sağlıklı ve canlı saçlarınızın olmasına yardımcı olur ve sizin daha iyi hissetmenizi sağlar.

Saf Keratin Nerede Bulunur?​

Üretimi yapılıp piyasaya sürülen tüm keratin bakım ürünlerinde, kimyasallara dayalı maddeler bulunmaktadır. Özel formülle elde edilen keratin bakım ürünleri bir süre saça istenilen rahatlığı verebilmektedir. Yalnız kimyasal ve sentetik formüle sahip ürünler hiç bir şekilde kalıcı çözüm sunmazlar. Sıklıkla tekrarlanan işlem sonrası saçın sülfür bağlarını koparmaya bile yol açabilir. Fakat saf keratin proteinlerinden elde edilen ürünler saçınıza istediğiniz bakımı sunarlar. Orijinal ürüne sahip olmak için günümüzde birçok kozmetik bakım ürün satışı yapan mağazalar bulunmaktadır. Yanı sıra internet üzerinden de araştırma yaparak saçlarınıza uygunluk sağlayan keratin bakım ürünlerine ulaşabilirsiniz.
 
Üst