Selectra Kullananlar

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Adana
Selectra Kullananlar


Selectra, bir çeşit antidepresan ilacıdır. Etkin maddesi sertalin’dir. Bu madde ise depresyonda, anksiyetede ve panik atak gibi hastalıkların tedavisinde önemli bir rol oynayan maddedir. Bu ilacı sadece depresyonda olan kişiler değil, aynı zamanda obsesif kompülsif tanısı koyulan hastalar da kullanmaktadır. İlacı kullanan çoğu hastanın hemen hemen benzer durumları olmuştur. İlaç bir depresyon ilacı olduğu için ilk haftalarda kişiyi daha fazla sıkıp bunaltabilir. Ama ikinci haftadan itibaren rahatlama ve sıkıntılardan, takıntılardan kurtulma evresi başlar. İlacı kullanan herkes kısa bir süre içerisinde hızlı bir ilerleme yaşadığını söylemiştir. Bu ilaç sakinleştirici veya uyku ilacı olmadığı için fazla uyku yapmamaktadır. Psikolojik sorunların çözümünde kullanıldığı için de doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

Selectra Kullananlarda Ortaya Çıkan Yan Etkiler Nelerdir?​

Selectra kullanan kişilerde belli başlı yan etkiler görülmektedir. Bu yan etkiler görüldüğü zaman mutlaka doktorunuza bildirin. Selectra kullanan kişilerde meydana gelen en sık rastlanan yan etki uyku sersemi gibi hissetmek, mide bulantısı, ishali iştahsızlık, titreme, aşırı terleme, halsizlik belirtileridir. Bunların yanı sıra boğaz ağrısı, sinirli olma hali, tat alma duyusundaki farklılıklar, görme sorunları, dikkat dağınıklığı gibi yaygın belirtileri de vardır. Çok nadir de olsa kimi kişilerde alerjik yan etkiler göstermektedir. Bunlardan biri de el, ayak ve yüzde kızarıklıkların oluşmasıdır ya da ağzınız, yüzünüz şişiyorsa, bu hapın yan etkisidir. Böyle bir durumda mutlaka en yakın sağlık kuruluşlarından birine gitmelisiniz.
İlacı reçetesiz olarak eczanelerden satın alamazsınız. Doktor reçetesiyle alınabilir olduğunu unutmayın. Daha önceden kullandığınız bu ilaç hakkında görüş ve düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşmak isterseniz yorum bölümünü kullanabilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst