TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?


TikTok uygulamasını yeni kullanmaya başlayan kullanıcıların en çok merak ettikleri konular arasında, TikTok canlı yayın nasıl yapılıyor? Sorusu vardır. Canlı yayın açabilmek için belirli kriterlere sahip olmak gerekmektedir. Bu kriterleri sağladığınız takdirde canlı yayın açma seçeneğini kullanabilirsiniz. Peki, bu kriterler nelerdir? Öncelikle en önemli olan yaş sınırıdır. TikTok uygulaması 16 yaş altı kullanıcılara canlı yayın yapma olanağı sağlamamaktadır. Bununla birlikte 13 yaş altı kullanıcılar ise TikTok hesabı açamazlar. Bu sayede topluluk kurallarının korunması sağlanır. Ayrıca bu uygulama ile video ve içeriklerin kaliteli olması da sağlanır. TikTok uygulamasında canlı yayın açmak kriterlerinden bir diğeri ise, en az 1000 takipçiye ulaşmanızdır. Bu kriterlere sahipseniz, TikTok canlı yayın açma özelliğini kullanabilirsiniz

TikTok Uygulamasında Canlı Yayını Nasıl Başlatabilirsiniz?​

TikTok’un belirlediği kriterleri sahip olduktan sonra, canlı yayın açma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıda sıralayacağımız adımları tek tek uygulamanız gerekmektedir. Bu adımlar ise şu şekildedir;
  • İlk önce uygulamaya girip, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.
  • Güncel içerikler üreterek paylaşım yaparak profilinizin tanınmasını sağlamalısınız.
  • 1K takipçiye ulaştıktan sonra canlı yayın açmak için hak kazanırsınız.
  • Ardından karşınıza çıkan ana sayfanın alt kısmındaki “+” işaretine tıklamanız gerekmektedir.
  • Daha sonra kaydetme seçeneğinin olduğu kısmın yan tarafında “Canlı” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Canlı yayın için bir ana başlık belirlemeniz gerekmektedir. Ardından yayını başlatabilmeniz için “ Canlı yayına geç” seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra, canlı yayın açma işleminiz gerçekleşecektir.
Yukarıdaki adımları takip ederek sizde TikTok üzerinde yayın yapmaya başlayabilirsiniz. 1K takipçiye ulaşılmadan kesinlikle canlı yayın açma butonu aktif olmayacaktır.
 

Benzer konular

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
37
Çözümler
1
Tepkime puanı
8
Puanları
8
Gelen geçen herkes artık TikTok üzerinden yayın yapmaya başlamış. Gerçekten artık ülkemizin gençlerini geçtim artık yaşlılar bile ne yapacağını şaşırmış. :)

Daha önceden hiç araştırmamıştım bu konuyu okuyunca yayın nasıl yapılır öğrenmiş oldum. Fakat gerçekten yayıncı olacağımı sanmıyorum. O kadar iğrenç insanların içinde bulunmak işime gelmez. :sneaky:
 
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Adana
Bizim akrabalar bile TikTok'a sarmış durumda. :ROFLMAO: Geçen kuzenim canlı yayın yapıyordu beni gördü hayrete düştü. Bence devlet yetkilileri biran önce bu tarz platformlara el atmalı. Yoksa memleketin seviyesi git gide düşüş yaşayacak gibi görünüyor. Malumunuz TikTok'u kullananların yüzde 80'i karakterinden ödün verenlerden oluşuyor.

Arada bir bebek videoları izlemeye giriyorum ama karşılaştığım bazı videolar kadınlığımdan utandırıyor. Umarım yetkililer sesimize ses verip gerekli çalışmaları ve soruşturmaları başlatırlar. Böyle giderse birçok kişinin yuvası yıkılacak gibi görünüyor.
 
Üst