TikTok Fenomeni Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
TikTok Fenomeni Olmak İçin Ne Yapmalıyım?


Tiktok’ta fenomen olmak için, diğer sosyal medya uygulamalarında da olduğu gibi takipçi sayılarınız ve paylaşımlarınızın aldığı beğeniler dikkate alınmaktadır. Bunu yapmak için kullanıcıların, dikkatini çekecek paylaşımlarda bulunmanız gerekmektedir. Öncelikle fenomen olmak için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Doğru adımlar sizi kısa sürede zirve sahibi yapabilir. Bunlar;
  • Kullanıcı adınızı özenle seçmelisiniz. Kullanıcıların aklında kalacak ve okudukları zaman merak uyandıracak bir kullanıcı adı kullanmalısınız. Benzersiz bir profil sahibi olmak sizi yüzlerce bu işe gönül verenlerden farklı kılacaktır.
  • Üreteceğiz içerikler ise, kullanıcıların en çok hangi konuya ilgi duydukları ile alakalı olmalıdır. Hedef kitlenizi, onların düşünce yapısını hesaplayarak güncel içerikler üretmelisiniz. İçeriklerin etiketlerini popüler etiketlerden oluşmasına özen gösterin.
  • Videolarınızın ilgi çekici olmasını sağlamalısınız. Yapacağınız çekimlere farklı efektler kullanarak videolarınızı süsleyebilirsiniz.
  • Videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için takipçi ve beğeni satın alarak kısa zamanda hesabınızın büyümesini sağlayabilirsiniz.
  • Tüm bunları yaptıktan sonra istikrar ve devamlılık kararınızdan vazgeçmeyin. Böylece kısa sürede ses getirecek bir hesaba sahip olmanız kaçınılmaz olur.
  • Son olarak eğlenceli kişiliğiniz ve güler yüzünüzle, TikTok gibi bir platformda varlık gösterebilirsiniz.

TikTok Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?​

Tiktok’ta fenomen olan herkes para kazanamıyor. Yani TikTok kullanıcılarına para vermiyor. Hesabınız tanınmaya başladığında, sizinle iletişime geçen markalarla işbirliği yaparak para kazanabilirsiniz. Ürettiğiniz içeriklerin kalitesi, sponsorlu içerikler gibi, birçok konu kazanacağınız parayı etkilemektedir. Canlı yayın dışında sponsor reklam görüşmelerinizi elinizden geldiğince yapmaya çalışın. TikTok'tan ortalama ne kadar para kazanıldığı konusuna gelindiğinde ise,
  • Takipçi sayınız 100.000 olması halinde alacağınız para miktarı, 200 dolar ve 1000 dolar arası değişmektedir.
  • Takipçi sayınız 1.000.000’dan daha fazla ise, kazancınız 1000 dolar ve 5000 dolar arası değişmektedir.
Yukarıdaki rakamlar politikalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Tarafınıza verilen bilgiler tamamen ortalama tahmini rakamlar olduğunu bilmelisiniz.
 

Benzer konular

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Konum
İstanbul
Gelen geçen TikTok platformunda yayıncı olmuş. Hele TikToker diye ortada dolaşan işsizlere ne demeli? Madem bu işi yapamıyorsunuz neden yapamadığınız şeylere yelteniyorsunuz? Bence TikTok demo yayın almalı ve ona göre yayıncı yapması gerekiyor. Artık her türlü insanla karşılaşmaktan sıkıldım. Son günlerde ipini koparan yayın açıp duruyor. Artık sıkıldığım için video izlemeye bile girmiyorum.

TikTok yetkilileri sesimi duyun! Derhal ortamın daha eğlenceli hale gelmesi için bazı kısıtlamalar koyun.
 
Üst