TikTok Video Keşfete Nasıl Düşer?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
TikTok Video Keşfete Nasıl Düşer?


TikTok algoritmasına göre, kullanıcıların izlediği videoların benzerleri, keşfette karşılarına çıkmaktadır. Bu sayede kullanıcılar, uygulamada daha fazla vakit geçirmektedirler. TikTok'ta videolarınızın, keşfette görünmesini sağlamak için, yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir;
  • Videonuzun içeriğine, kalitesini özen göstermelisiniz. Keşfet'te yer alan içeriklere bakıldığında, çoğu çok kaliteli videolardan oluşmaktadır. TikTok uygulaması videonuzu kalitesine göre değerlendiriyor ve size puan veriyor. Keşfette varlık göstermeniz, bu sayede sağlanıyor.
  • Düzenli olarak videolarınızı yüklemelisiniz. Düzgün bir planlama yaparak, günlük paylaşımlarınızın sürdürülebilirliğini sağlayabilirsiniz.
  • Gündemde olan şarkı ve düetlere, videolarınızda da yer vererek daha fazla dikkat çekebilirsiniz.
  • Güncel olan etiketleri videolarınızda kullanmanız, TikTok'ta ön sıralara gelmenizi sağlayacaktır.
Bu adımları sırayla uygulamanız, hesabınızın etkileşimini arttıracaktır.

TikTok Keşfet Nedir?​

Keşfet sekmesi, kullanıcıların beğenilerine göre uygulamanın algoritmaları tarafından öne çıkan videolardır. Daha çok popüler olan videolar, Keşfet'e çıkmaktadır. Beğeni sayıları ve takipçi sayıları fazla olan hesaplar bu sekmede görünür. Yüklenen videoların eğlenceli ve izlenebilir olması, Keşfet'te yer almasını sağlayacaktır. Keşfet'te yer almak için bazı hileler vardır. Bu hileler, bazen riskli bir durum oluşturabilir. TikTok uygulamasının politikaları gereği, hesaplarınız kısıtlama cezası alabilir ve tamamen kapatılabilir. Bu nedenle ilk önce organik takipçiler edinmeye çalışmalısınız. Keşfet'e düşmeyi başarırsanız, fenomen olmaya da ilk adımı atmış olursunuz. Yapacağız en etkili şey, yaratıcı ve özgün olmak, kendi tarzınızı oluşturarak ortaya farklı içerikler ve videolar çıkarmaktadır. Bu sayede kullanıcıların dikkatini çekebilir ve Keşfet'te yer edinebilirsiniz.

Yukarıda yazılanlara ek olarak şu yöntemi de deneyebilirsiniz;
  • İlk olarak mobil cihazımıza Google Play veya Apple Store uygulamaları üzerinden “Yoga VPN” uygulamasını indirip kuruyoruz.
  • İndirilen uygulamayı açtıktan sonra karşınıza sol üste köşede "Fransa" bayrağı görünen bir ekrana gelecek ve siz "GO" butonunu tıklayın.
  • Bağlantı kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra TikTok uygulamasına geçiş yapın.
  • TikTok hesabınıza bağlandıktan sonra popüler etiketleri ayrıştırmaya başlayın.
  • Paylaşımıza hazır video içeriğinize uygun olan ve popüler olduğunu düşündüğünüz etiketleri ekleyip paylaşın.
Gerçekleştirilen bu işlem sayesinde içeriğin yurtdışından yapıldığı göz önüne alınarak daha hızlı bir şekilde keşfete düşebilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst