Türk Telekom Gizliden Gelen Aramaları Kapatma

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Türk Telekom Gizliden Gelen Aramaları Kapatma


Gizli numaralardan gelen çağrılar genellikle engellenmek istenmektedir. Son derece rahatsız edici bir eylem olan bilinmeyen numaralardan aranmak hem kişisel hem de iş hattı kullananlar için olumsuzluklar yaratır. Öyle ki günümüzün en çok tercih edilen operatörlerinden biri olan Türk Telekom müşterilerine gizliden gelen aramaları kapatmak için basit işlem olanakları sunmaktadır. Yapılacak işlemlerin ücretsiz sunulması da söz konusu operatörün sunmuş olduğu çok büyük bir avantajdır. Türk Telekom gizliden gelen aramaları kapatmak yani özel numaraları engellemek için yapılacak işlemler sırasıyla şu şekilde olacaktır;
  • Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için ilk olarak *100# tuşlanmalıdır.
  • Belirtilen numaraların tuşlanmasından sonra bir menü açılacaktır.
  • Açılan menüden *253# tuşlarına basılmalıdır.
Yapılan bu işlemlerin ardından operatörden gelecek tüm gizli çağrıların otomatik olarak reddedilmesi mümkün olacaktır. Ayrıca Türk Telekom operatörünün müşterilerin sunmuş olduğu online işlemler bölümünden de gizli numaralardan gelen çağrıları kapatabilirsiniz. İşlemi başarılı sonuçlandırmadığınız takdirde müşteri hizmetlerini arayarak da gizliden gelen aramaların kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Gizliden Gelen Aramaları Açmak​

Gizli numaralar çoğu zaman rahatsız edici olsa da bazı durumlarda insanlar özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmek istemektedir. Bunun için de tüm operatörler gizliden gelen aramaları aktif etme seçeneği sunar. Türk Telekom gizliden gelen aramaları açmak için de yine yukarıda belirtilen kapatma adımları izlenmelidir. En son açılan menü üzerinden, gizliden gelen çağrıları aç seçeneği aktif hale getirilerek işlemlerin tamamlanması mümkün olacaktır.

Türk Telekom'da Gizliden Gelen Aramaları Bulma​

Gizliden gelen aramaların kim olduğunu öğrenmek için hizmet veren farklı servisler bulunmaktadır. Genelde gizli numaraları bulmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biri *#31# ya da *#30# tuşlamalarını kullanmaktır. Alternatif çözüm olarak bilinmeyen numaralar servisinden faydalanmanız mümkündür. Yazı devamına inerek 11880 hakkında ihtiyaç duyulan bilgilere ulaşabilirsiniz.

11880 Gizliden Arayanları Bulma Servisi​

Türk Telekom kullanıcılarının gelen gizli aramaları bulmak için en çok tercih ettiği servislerden biri şüphesiz 11880'dir. Gerekli numarayı tuşladıktan sonra adımları sırasıyla takip ederek sizi gizli numara üzerinden arayanı bulmanız mümkündür. Kullanacağınız bu servis dakika başına sizden ücret tahsis etmektedir. Hizmetten faydalanmadan önce fiyat politikası hakkında bilgiyi resmi web sitesi üzerinden alabilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst