Türk Telekom Numara Gizleme

Türk Telekom Numara Gizleme


Cep telefonlarına gelen çağrının kimden geldiğini tespit etmek adına numara bilgisi paylaşılmaktadır. Ancak bazı durumlarda kişisel bilgilerin paylaşılması istenmez. Bunun için numara gizleme işlemlerinden faydalanmak gerekiyor. Gizli arama yöntemiyle gönderilen çağrılarda, numara karşı tarafın rehberinde kayıtlı olsa dahi isim ve numara bilgisi ekrana yansımaz. Yani tamamen gizli bir şekilde iletişim kurulur. Numara gizleme işlemleri kullanılan operatöre göre de farklılık gösterecektir. Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Türk Telekom da birçok operatör gibi, numara gizleme işlemlerinde müşterine büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Türk Telekom Arayan Kimliği Nasıl Gizlenir?​

Ülkemizdeki en popüler GSM operatörü olan Türk Telekom numara gizleme işlemlerinin ilk aşamasında cep telefonlarından arama menüsü açılır. Açılan menüde aranacak numaranın önüne #31# ibaresi eklenir. Akabinde ise aranacak numara girilerek arama butonuna basılır. Bu şekilde yapılan aramalarda karşı tarafında hiçbir şekilde numara bilgisi görülmez. Ancak gizli numaralardan çağrı almak isteyen kişiler, gizli numara aramalarını da kapatabilirler.

Örnek Arama: #31#0555 555 55 55​

Örnekte gösterildiği gibi numara başına ibareyi ekleyip arama yapabilirsiniz. Karşı taraf çağrıyı aldığında sizin numaranızı göremez.

Türk Telekom Özel Numara Açma​

Türk Telekom gizli arama kapatma işlemleri için söz konusu operatörün uygulamasına girilmeli ya da ilgili numaralar aranarak, “gizli numaralardan gelen çağrıları reddet” seçeneği kapatılmalıdır. İşlemlerin tamamlanmasından sonra ise her ne kadar gizli numaralardan aranmak istenseniz de cep telefonunuz çalmayacak, kesinlikle rahatsız edilmeyeceksiniz. Türk Telekom numara gizleme işlemlerini daha pratik bir şekilde operatörü arayarak da yapabilirsiniz.
 

Benzer konular

Gülçin

Üye
Katılım
4 May 2021
Mesajlar
25
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Numara gizlemek mesele değil numara gizliyken karşı tarafın telefonu kapalıysa telefonu açtıktan sonra numaranız sesli mesaja düştüğü için açık gidiyor. Karşıdakinin telefonu kapalı değilse gizli özelliği işimize yaramaktadır.

Geçenlerde bir arkadaşımı gizliden kandırmak istedim telefonu kapalıydı daha sonra beni aradı kanka beni aramışsın deyince ben şok oldum. :) Bende bu duruma düşmemeniz için yorum yazmak istedim.
 
Üst