Turkcell Numara Gizleme

Turkcell Numara Gizleme


Akıllı cihazlar, insan hayatının hemen her alanında aktif olarak kullanılıyor. Kimi zaman herhangi bir yakınımızı aramak, oyun oynamak, mesaj atmak için kimi zamanlarda da internette gezinmek, müzik dinlemek ya da e kitap okumak için cep telefonlarına gereksinim duyulmaktadır. Etkin bir iletişim aracı olan cep telefonları, çağrı yapmak için kullanıldığında ise kişisel bir bilgi olan cep telefonu numarasının da karşı tarafa iletilmesine neden olur. Bazı insanlar ya da şirketler bu tür bilgilerin paylaşılmasını istemez. Böyle durumlarda da numara gizleme işlemine gereksinim duyulur. Bilindiği gibi hemen her türlü operatörlerde numara gizleme işlemi çeşitli kodlarla yapılıyor. Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Turkcell operatörü için de aynı durum geçerlidir.

Turkcell Özel Numarayla Arama Nasıl Yapılır?​

Hem kalitesi hem de yüksek çekim gücü ile kullanıcılarından tam puan almış Turkcell operatörü, numara gizleme servisini ücretsiz olarak sunmaktadır. Numara gizleme işlemi yapmak için, gizli arama yapılacak numaranın en başına #31# işareti konulur ve akabinde de aranmak istenilen numara tuşlanır. Her yeni arama için kod girişinin tekrarlanması gerekmektedir. Ayrıca Turkcell uygulamasına üzerinden de yine numara gizleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanabilir. Bunun için ilk aşamada hesabım sekmesine tıklanır. Devamında ayarlarım ve sonra da çağrı ayarlarım menüsüne giriş yapılarak numara gizlenebilir.

Örnek Arama: #31#0532 532 00 00​

Telefondaki tuşlamayı örnekte olduğu gibi yapıp numaranızı gizlemek istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz.

Turkcell Numara Gizleme Açma​

Ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Turkcell operatörü, özel numaralardan gelen çağrılar kabul etme ya da reddetme gibi seçenekleri müşterilerine bırakmıştır. Numara gizlemeyi açmak için öncelikle operatörün uygulamasına giriş yapılır. Bir sonraki aşamada da ayarlar kısmında yer alan gizliye aç sekmesine tıklanır ve böylece işlemler de tamamlanmış olur.
 

Benzer konular

Üst