Vizesiz Giriş Yapılan Ülkeler

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Vizesiz Giriş Yapılan Ülkeler


Yurt dışı tatiline çıkmak istiyorsanız vizesiz giriş yapılan ülkeleri seçmeniz çok daha iyi olacaktır. Çünkü bu süreç içerisinde vizenin sıkıcı prosedürlerini yerine getirmemiş olacaksınız ve yorulmayacaksınız. Ayrıca vize için de ek bir ücret ayırmadan hepsini tatilinize ayırabilirsiniz. Bu yazımızda Türkiye’den gelen yolcular için vize istemeyen, bu konuda kolaylık sağlayan ülkelerden bahsedeceğiz. İşte 2021 yılı itibariyle vizesiz girişleri kabul eden, kapıda vize kolaylığı sunan, online vize işlemini bile yeterli gören ülkelerden bazıları şunlardır: Arjantin, Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Fas, Ekvador, İran, Irak, Jamaika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Madagaskar, Panama, Meksika, Peru, Singapur, Ukrayna ve Tayland gibi ülkelerdir.

Vizesiz Giriş Yapmak Nedir?

Vizesiz giriş yapmak, sahip olduğunuz pasaporta ek olarak bir vize izni istenmemesi durumudur. Vize istemeyen ülkelere giriş yapmanıza da vizesiz giriş denmektedir. Bu ülkelere girebilmek için konsolosluğa gitmenize gerek kalmaz. Evrak işlemleri için koşuşturmaz ve fazladan bir ücret de ödememiş olursunuz. Aynı zamanda vizeye başvursanız bile vizenizin kabul edilmeme durumu da söz konusudur. Bu yüzden vizesiz giriş yapılan ülkelere gitmek istediğiniz zaman ya vizem kabul edilmezse stresi de yaşamamış olacaksınız. Vize izni istemeyen ülkelere gidebilmek için pasaportunuzu ve biletinizi almanız yeterli olacaktır. Hatta bazı ülkeler sadece kimliğiniz ile bile girişinize izin vermektedir.

Ülkeler arası düzenlenen politikalar sonucunda birçok ülke son yıllarda Türkiye'den gelecek olan misafirlerini vizesiz olarak kabul etmektedir. Konuya ilişkin detaylı bilgileri internette küçük araştırmalarda bulunarak ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz bu makalede vize olmadan gidebileceğiniz ülkelerin sıralaması yapılmıştır.
 
Benzer konular Forum Tarih
Admin Facebook 0 413

Benzer konular

Katılım
31 May 2021
Mesajlar
17
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Konya
Tek bir hayalim var Allah izin verirse ya Amerika ya da İngiltere vizesi almak istiyorum. Çünkü ülkemizde meslek sahibi olmak düşünüldüğü kadar kolay olmadığı için şansımı yurtdışında denemek istiyorum. Umarım Allah herkesin gönlüne göre yaşamayı nasip eder. 🤲
 
Üst