Vodafone Gizliden Gelen Aramaları Kapatma

vodafone-gizliden-gelen-aramalari-kapatma.jpg


Gizli aramalar, her ne kadar kişisel bir veri olan numaranın paylaşımına engel olsa da bazı kişiler bu tür aramalardan rahatsız olmaktadır. Hemen tüm operatörler, müşterilerine gizli numaralardan gelen aramaları reddetme imkânı sunar. Vodafone gizliden gelen aramaları otomatik reddetmek için bazı işlemlerin yapılmasını gerekli kılmaktadır. Bilindiği gibi her operatörün kendisine has bir uygulaması vardır. Bu tür uygulamalara giriş yapmak için online giriş şifresi alınması gerekir. Şifre ve numara bilgisi ile uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ayarlar kısmından en önemli olan arama ayarlarını da kolayca yapmak mümkün olacaktır.

Vodafone Gizli Aramaları Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?​

Vodafone hattını gizli numaralardan gelecek çağrıları otomatik reddetmek için Yanımda uygulamasının internet arama ayarlarım sayfasına girilmesi gerekmektedir. İnternet arama ayarlarım sekmesinde gizli numara engelle servisi yer alır. Bu özelliği aktif ederek gizli aramaları kolayca reddetmek mümkündür. Vodafone operatörü için gizli aramalara kapatma işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin bir diğer yöntemi de sesli yanıt sistemini kullanmaktır. Vodafone sesli yanıt sistemi 7000’dir.

Vodafone Gizliye Açma/Kapatma Kısayolu Nedir?​

“Gizli Aç” ya da “Gizli Kapat” yazıp 7046’ye mesaj atarak da aynı işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. Numara gizlime sadece yurtiçi numaralar için geçerlidir. Analog santraller, PBX ve yurtdışı numarasız aramalar numara gizleme işlemiyle engellenemez. Aslına bakıldığında bu tür aramaları engellemenin tek yöntemi de engellemek olacaktır.
 

Benzer konular

Üst