Vodafone Numara Gizleme

Vodafone Numara Gizleme


Vodafone müşterilerine sunmuş olduğu kampanyalı fiyatlar ve koşullar ile sıkça tercih edilen bir operatör olmuştur. Özellikle de kişiler verilerin korunması konusunda en iyi olanaklara sahip olan firmanın, numara gizleme koşulları da son derece basit. Bilindiği gibi kişi ya da kurumlar, kendilerine özel olan numaralarını bazı durumlarda ikinci kişiler ile paylaşmak istemezler. Böyle durumlarda da numara gizleme hizmetine gereksinim duyulmaktadır. Vodafone numara gizleme işlemleri birçok yöntemle tamamlanabilmektedir. Fakat, genel olarak tek kullanımlık yöntemlerin tercihler arasında yer aldığı görülüyor.

Vodafone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?​

Vodafone numara gizleme servisi, aranılan cep telefonunun ekranında kişisel numaranın görünmemesini sağlayan ve müşterilere ücretsiz olarak sunulan bir servistir. Numara gizleme işlemini başarıyla tamamlayabilmek için öncelikle Yanımda uygulaması indirilerek, giriş yapılmalıdır. Bir sonraki aşamada ise uygulama içerisinde internet arama ayarlarım sayfasına girilmesi, akabinde de numaramı gizle seçeneği aktif edilmelidir. Vodafone operatörü üzerinden tek bir seferlik numara gizlemek içinse aramak istenilen numaranın başına #31# kodu konulmalıdır. Bir sonraki aşamada da aramak istenilen numara tuşlanmalı ve arama gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde yapılan aramalarda da numara aranan numaranın cep telefonunda kesinlikle görünmeyecektir. Vodafone numara gizleme işlemleri için bir diğer yöntem de operatörü aramak olacaktır. İşlemleri bu yöntemle çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Vodafone Gizli Aramaları Açma​

Vodafone numara gizleme işlemlerinin yapıldığı alanda numarayı gizli aramalara açma sekmesi yer almaktadır. Bu sekmeyi aktif ederek, özelden gelen aramaları kabul etmek mümkündür. Ayrıca müşteri hizmetleri servisini de arayarak gizli aramaları açma işlemlerini daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Vodafone gizli aramaları açmak için operatörün uygulamasından ayarlar sekmesine girilmeli ve gelen çağrıları kabul et seçeneği aktif hale getirilmelidir.
 

Benzer konular

Katılım
4 May 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
Ankara
Vodafone gerçekten her konuda olduğu gibi gizli numaradan arama zorluğuyla da oldukça can sıkıcı operatör olma yolunda emin adımlar atıyor. Numarayı gizlemek için müşteri hizmetlerini aramak nedir? Ben her ne kadar numaranın başına #31# koysam da karşı taraf benim numaramı görüyor. Başka operatörden arama yapınca numara gizleniyor. Bu konuda bilir kişi tarafıma yardımcı olursa sevinirim.
 
Üst