Web Tarayıcıda YouTube Reklam Engelleme

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Web Tarayıcıda YouTube Reklam Engelleme


Web tarayıcınızda gezinirken, bir konu hakkında araştırma yaparken ekranınıza aniden sinir bozucu Youtube reklamları çıkabilir. Bu sinir bozucu reklamların sayısı bazı sayfalarda daha fazla olmaktadır. Bu reklamlardan kurtulmak için yapmanız gereken oldukça basit işlemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki ekranda çıkan reklamı şikayet edip, rapor etme işlemidir. Reklamın üzerinde bulunan çarpı işaretine bastığınızda bu reklamı neden görmek istemiyorsunuz tarzında bir uyarı alacaksınız. Bu uyarıya rahatsız edici, ekranı kaplıyor tarzında cevaplar verdiğinizde web tarayıcınıza düşen reklam sayısı azalacaktır. Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız Youtube’da bilgi ayarlarına gidip bu reklamı gösterme butonuna basarak Youtube reklamlarını engelleyebilirsiniz. Eğer bu işlemler sonucunda yine de reklam alıyorsanız reklam engelleme programları kullanabilirsiniz. Aşağıdaki engelleyicilerden istediğinizin kurulumunu yaparak can sıkıcı reklamlardan kurtulabilirsiniz.

- AdBlock: En düzgün çalışan reklam engelleyicilerden biridir. Piyasada ücretsiz kullanıma sunulan bu tarayıcı eklenti sayesinde birçok reklamları kontrol altına almanız mümkün.

- AdBlocker Ultimate: İnternette araştırma yaptığınızda en çok kullanılan eklentiler arasında yer alacağını göreceksiniz. Dilerseniz reklamları engellemek için bu yazılımı kullanabilirsiniz.

- AdGuard: Tarayıcılarınızda reklam yayınlanan bir yere girdiğinizde reklamların engellemesinde en başarılı sonucu size sunan bir yazılımdır.

- Ad-Blocker Pro: Dünya genelinde beğenilerek kullanılan Ad-Blocker Pro, kolay kullanıcı ara yüzüne sahip olmasından dolayı en çok indirilenler arasında yer almaktadır.

Mobil Cihazlarda YouTube Reklamlarını Engelleme Nasıl Yapılır?​

Yazılım geliştiricileri mobil cihaz kullanıcıları için de güzel bir çözüm bulmuşlar. Adblock Tarayıcı (Browser) sayesinde görmekten sıkıldığınız tüm reklamları mobil cihazlarınızda da engelleyebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için sahip olduğunuz cihazın uygulama marketine giriş yaparak arama kutucuğuna "Adblock Browser" yazarak karşınıza çıkan uygulamayı cihazınıza indirin. Kurulum işleminden sonra uygulamayı kullanarak reklamları engellemek istediğiniz web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Web Tarayıcıda Reklamları Engelleyen Programlar Hangileridir?​

Tarayıcınızda yer alan reklamları rapor ettiğiniz halde yine de reklamlar çıkmaya devam ediyorsa veya reklam sayısı azalmıyorsa reklamları engellemek için programlar kullanabilirsiniz. Bu programların ücretli ve ücretsiz formatları vardır. Ücretsiz bir programı farklı cihazlarınızda kurup, aktifleştirdiğinizde reklamlardan kurtulmuş olacaksınız. Bu programlardan biri de Adblock programıdır. Bu programı indirerek reklamsız bir web tarayıcı elde edebilirsiniz. Fakat özellikle ücretsiz reklam engelleme programlarını indirirken dikkatli olmanız gerekir. Program virüslü olabilir. Güveni olmayabilir. Bu yüzden indirmeden önce programı kullanan kişilerin yorumlarına göz atmalısınız. Eğer tüm kullanıcılar memnun kalmışsa, o zaman indirebilirsiniz.
 
Üst