Yavru Muhabbet Kuşlarına Hangi Yemler Verilir?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Yavru muhabbet kuşları yumurtalarından çıktıktan sonra yaklaşık 30 gün boyunca anneleri tarafından beslenirler. Bu 30 günlük süreç sonunda ise yuvadan çıkmaya ve kendileri beslenmeye başlarlar. Fakat bu beslenme sürecinde yem kırmayı daha öğrenemedikleri için hazır mamalar ya da kabuksuz yemler tercih edilmelidir. Normal yeme geçiş süreçlerinde bu yavrulara verilebilecek yemlerden biri de yavru muhabbet kuşu yemi olarak bilinen yemdir. Bu yem normal yemle aynı besin değerine sahiptir. Fakat bu yemin kabuğu çok incedir ve kolay soyulabilen bir yemdir. İçerisinde ek vitaminler bulunur oldukça besleyici bir yemdir. Bir diğer yemin ismi ise kabuksuz yemdir. Bunlar kolay tüketilen ve daha çok küçük olan yavrularda kullanılmalıdır. Eğer kuşun gagasının gelişimi tamamlanmışsa bu yem onda tembellik oluşturabilir. Yavru muhabbet kuşlarına verilebilecek bir diğer yem ise, kuş mamasıdır. Bu mamaların içerisinde tahıllar, tohumlar, ekmek parçası ve mineraller bulunur. Yuvadan yeni çıkan yavrular için çok idealdir. Fakat bu yemi kullanırken paketin açıldıktan sonra tüketilmesi gerekir. Üzerinden en fazla 2 gün geçmiş mamalar kuşlara tekrar verilmemelidir.

En Çok Tercih Edilen Yavru Muhabbet Kuşu Yemleri

Muhabbet kuşu sahiplerinin en çok satın alıp yavru kuşlarına verdikleri yemleri sırasıyla inceleyebilirsiniz;

Quik Junior Yavru Muhabbet Yemi​

Uzman kişilerin bir araya gelerek formüle ettikleri bu yem sayesinde yavru kuşlarınızın ihtiyaç duyduğu vitaminleri onlara kazandırabilirsiniz. En kaliteli tahıllar ve yemlerin harmanlandığı bu yemin minarelleri bakımından zengin olduğunu da söyleyebiliriz.

quik-junior-yavru-muhabbet-yemi.jpg

Jungle Yavru Muhabbe Kuşu Yemi​

Doğada beslenmeye alışık olan kuşlarınıza doğadan taze elde edilmiş yemleri vermeniz onların sağlıklı gelişimine yardımcı olacaktır. Jungle markasının üretimini yaptığı bu yemi tüketen yavrularınızın ihtiyaç duydukları tüm vitaminleri alacaklarından şüpheniz olmasın. Eksiksiz beslenme sağlayan yemin vitaminler ve minareller bakımından da gereksinimleri karşılayacağınızı bilmenizi isteriz.

jungle-yavru-yemi.jpg

GWC Yavru Muhabbet Kuş Yemi​

Gold Wings markasının yavrular için özenle hazırlayıp piyasaya sunduğu bu yemle yavrularınız sağlıklı gelişimini tamamlayacaktır. Yem karışımı veteriner ve uzmanlar tarafından hazırlanmış olup içerdiği vitaminlerle kuşların damak tadına hitap edecektir.

gold-wings-yavru-kus-yemi.jpg

Yavru Muhabbet Kuşları Ne Yer?​

Yavru muhabbet kuşlarına yem dışında yedirebileceğiniz besinler konusunda çok seçenek olmasa da meyve ve sebzeler verebilirsiniz. Buğday, yulaf, pirinç gibi tahıl ürünlerini iyice ezip ve ıslatıp verebilirsiniz. Kuşunuz böylece tek tip bir beslenme yerine çeşitli bir beslenmeyle büyüyecektir. Bu da gelişiminde oldukça fayda sağlayacaktır.​
Yukarıda paylaşılan yavru kuş yemi markalarının dışında sizlerin de yavrularınıza verdiğiniz yemlerin marka isimlerini paylaşabilir, yemlerin kalitesi hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.​
 

Benzer konular

Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
9
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Konum
Mersin
Yavrularım için GWC markasını kullanıyorum ve çok memnunum. Petshop tavsiyesi üzerine alıp kullandığım markadır. İçerdiği vitaminler yavruların sağlıklı gelişimine yardımcı olmakta. Yavrularına değer verenlerin kullanabileceği bir üründür.
 
Katılım
31 May 2021
Mesajlar
27
Çözümler
2
Tepkime puanı
5
Puanları
1
Konum
Sakarya
Yıllardır hem yetişkinlere hem de yavrulara Quik markasının yemlerini alıyoruz. Aslında piyasada daha kaliteli yem olduğunu biliyorum ama ne yazık ki onlara ulaşmak mümkün olmuyor. İnternet üzerinden sipariş verince de tarihi geçmiş ürünleri yolluyorlar.
 
Üst