Soru Yayıncılık Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Başlıktan da anlayacağınız üzere yayıncı olup ek gelir elde etmek istiyorum. Instagram'da küçük bir butik işletmesine sahibim fakat satışlarım durduğunda kazanç yerine zarar ediyorum. Bu durum karşısında ek bir iş olsun diye yayıncılık yapmayı düşünüyorum. Yaptığım küçük bir araştırma sonucunda yüzlerce yayın yapabileceğim uygulamanın var olduğunu gördüm. Sizce yayın yapmak için hangi uygulamayı tercih edebilirim?

Profesyonel bir yayıncı değilim. Sadece seviye çerçevesi içinde sohbetimi ederek gönül bağı kurduğum insanlar üzerinden kazanç sağlamayı düşünmekteyim. Eğer daha önceden kullanıp deneyim sahibi olduğunuz yayın uygulaması varsa lütfen yorum bölümünden paylaşın. Adını paylaşacağınız uygulamanın kurallarından ve kazançlarından da bahsederseniz mutlu olurum. :)

Benzer konular

Çözüm
Yayıncı olarak para kazanmak düşündüğünüzden daha kolay bir iştir. Çünkü oturduğunuz yerden kahvenizi yudumlayarak sohbet ediyorsunuz ve karşılığında kazanç sağlıyorsunuz. Günümüzde dünya genelinde yabancıların ve Türklerin tercih ettiği belli başlıca uygulamalar vardır. Onların başında "Bigo Live" gelmektedir. Fakat Bigo'nun ortamı seviyeli olmadığı için topluma haykırı şeyler yaşandığı için Türkler tarafından fazla tercih edilmiyor. Bigo'ya alternatif olarak Mico adlı uygulama gündem uygulaması diyebilirim. Mico'da tıpkı Bigo'nun arayüzüne benziyor ve yayıncılık için oldukça müsait bir ortam.

Mico'da 1 ay içinde toplamda 15 saat normal yayın 5 saat oyun yayını yapmanız gerekiyor. Kazançları dolar kuru üzerinden alıyorsunuz. 10K elmas...

Betül

Üye
Yayıncı olarak para kazanmak düşündüğünüzden daha kolay bir iştir. Çünkü oturduğunuz yerden kahvenizi yudumlayarak sohbet ediyorsunuz ve karşılığında kazanç sağlıyorsunuz. Günümüzde dünya genelinde yabancıların ve Türklerin tercih ettiği belli başlıca uygulamalar vardır. Onların başında "Bigo Live" gelmektedir. Fakat Bigo'nun ortamı seviyeli olmadığı için topluma haykırı şeyler yaşandığı için Türkler tarafından fazla tercih edilmiyor. Bigo'ya alternatif olarak Mico adlı uygulama gündem uygulaması diyebilirim. Mico'da tıpkı Bigo'nun arayüzüne benziyor ve yayıncılık için oldukça müsait bir ortam.

Mico'da 1 ay içinde toplamda 15 saat normal yayın 5 saat oyun yayını yapmanız gerekiyor. Kazançları dolar kuru üzerinden alıyorsunuz. 10K elmas karşılığında sistem size 60 dolar maaş vermektedir. Eğer 10K ve katlarını yaparsanız maaşınız ona göre hesaplanır. Uygulamanın kuralı gereği maaşlar her ayın 15'inde GPay hesabına yatırılmaktadır. Değerlendirmek isterseniz Mico ya da Gazulive uygulamalarını tavsiye ederim. Daha önceden incelediğim uygulamalar olduğu için sorunuzu cevapsız bırakmak istemedim. :)

Çözüm

Son mesajlar