YouTube'da Video Paylaşarak Para Nasıl Kazanılır?

Daha önceden birçok forum sitesinde YouTuber olmak istediğimi anlatan içerikler paylaşmıştım. O kadar sitede her ne kadar YouTuber olmak istediğimi söylesem de gerekli bilgilere henüz ulaşamadım diyebilirim. YouTube'da video paylaşımı yaparak ve bir kanal geliştirerek nasıl para kazanılır? Bu konuda daha önceden tecrübe edinmiş arkadaşların fikirlerine ve düşüncelerine ihtiyacım var. Bana bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar geri dönüş yaparsa sevinirim.

Dünyayı etkisi altına alan korona yüzünden işlerimiz durdu. Bende boş durmak yerine yeteneklerimi sergileyeceğim bir YouTube kanalı açmak istiyorum. Böylece ek gelir elde ederek bu zorlu süreci en iyi şekilde fırsata çevirmek istiyorum.

Aklıma takılan sorular şunlar;
  1. YouTube'da kanal sahibi olmam için ne yapmam gerekiyor?
  2. Popüler bir YouTuber olmak için hangi içeriklere ağırlık göstermem mantıklı olur?
  3. YouTube'da kazanılan paralar neye ve hangi sisteme göre hesaplanıyor?
Yukarıda sorduğum sorulara cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü borç bilirim.

Benzer konular

YouTube'da kanal sahibi olabilirsiniz. Fakat kazanç elde etmek için Google'ın belli başlıca politikaları vardır. Kanalın minimum 1K takipçisi olması gerekiyor. Daha sonra size verilecek özel hesap üzerinden kazançlarınızı takip edebilir ve kanalınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz. Öncelikli olarak 1K olması için insanların dikkatini çekecek paylaşımlar yapmaya özen gösterin.

YouTuber olmak için herkesten bağımsız içeriklere sahip kanal oluşturmanız ise artınız olacaktır. Herkesle aynı içeriklere sahip yada birbirine benzer içeriklere sahip kanallara ne yazık ki YouTube'da fazla tutunamıyorlar. Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun. :)

@Berna Öztürk arkadaşın söylediklerine ek olarak;
  • YouTuber olmak için yaratıcı içerikler hazırlanması gerekiyor.
  • YouTube'dan ek kazanç elde etmek değil de meslek olarak girişimde bulunmanız doğru olur.
  • YouTube'da videoların profesyonel bir şekilde hazırlanması izleyen kişileri etkiler.
  • İçeriklerinizin herkesten bağımsız olduğundan emin olmak için sürekli araştırma içinde olun.
Tüm bunları uygulayarak girişimde bulunmanız size güzel şeyler kazandıracaktır.

Gidip açacaksınız kendinize bir kanal sonra orta dereceli bir yatırım yaparak ilerleyen zamanlarda kazanmaya başlarsınız. Öyle direk saçma sapan videolar paylaşarak bir şeyler elde edemezsiniz. Günümüzde herkes şansını deniyor ama hep birbirinin benzeri oldukları için kaybediyorlar.

Eğer bir gün kanal açacak olursam kesinlikle kültürel anlamda gezdiğim şehirlerin videolarını paylaşırım. Çünkü ben seyahat videolarını izlemeyi çok seviyorum. Eminim ben gibi seven milyonlarca insanlarda vardır. Malum ülkemizde istediğimiz gibi maddi durumdan dolayı gidip gezip göremiyoruz. Anca videoda izlediklerimizle gidemediğimiz yerleri tanımaya çalışıyoruz. :)