YouTuber Nasıl Olunur?

Admin

Yönetici
Web sitesi
www.kadinasor.com
YouTuber Nasıl Olunur?

Dünya genelinde artık herkes YouTube'da kanal açarak ek gelir ya da bu işi meslek olarak yapmak için girişimlerde bulunuyor. Kısa sürede ses getirecek kanala sahip olan kişiler düşünüldüğünden fazla gelir elde etmektedir. Günümüzde YouTube'dan geçimini sağlayan popüler YouTuberların olduğu unutulmamalıdır.

Youtuber olabilmek için ilk yapmamız gereken bir YouTube kanalı açmak veya mevcut olan kanal oluşumlarına katılmanızdır. Kendi kanalınızı açmanız daha iyi bir fikir olabilir. Açtığınız kanalı sabırlı ve azimli bir şekilde geliştirmeye başlamanız gerekir. Bunun için gerekli birkaç ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. Bütçenize uygun şekilde gerekli ekipmanlara sahip olduktan sonra YouTuber mesleğine giriş yapabilirsiniz. Kanal oluştururken bir Google hesabı açmalısınız. Daha sonra adım adım Youtuber olma yolunda ilerleyebilirsiniz;

Öncelikle;
  • Dikkat çeken ve akılda kalıcı kısa bir isim seçmelisiniz.
  • Milyonlarca içeriğin var olduğunu düşünürsek, özgün ve farklı olmalısınız.
  • Diğer sosyal uygulamalarında hatırı sayılır takipçileriniz varsa, kanalınızın tanıtımını yapmalısınız.
Tüm bunları yaptıktan sonra kanalınızın detaylarını zenginleştirmelisiniz. Herkesin yaptığı gibi benzer içeriklerden uzak durmalısınız. Sürekli yaratıcı fikirlerinizi konuşturmalı diğer kanal sahiplerinden farkındalık yaratacak çalışmalara imza atmalısınız. Bunun için yapmanız gerekenler;
  • Kanalınızda ne tür yayınlar yapacaksanız, o konuyu belirlemelisiniz. Oyun, bilgi, eğlence, makyaj vb. gibi
  • Hangi konularda paylaşım yapacaksınız, onunla uyumlu bir kapak fotoğrafı seçmelisiniz.
  • Her zaman eğlenceli, dışadönük ve güler yüzlü olmalısınız. Kimse asık yüzlü, sıkıcı birini izlemek istemez.
  • Devamlılık ve geleceğe dönük projelere imza atmak sizi zirveye taşır.

Youtuberler Ne Kadar Kazanıyor?

YouTube'da para kazanmanın sırrı, ilgi çekici videolardır. Videolarınıza ne kadar beğeni gelirse YouTube'de o kadar para kazanırsınız. YouTuber maaşları, ortalama olarak 1000 YouTube görüntülenmesi, hedef kitleye göre bakılarak 0,5 dolar ve 2 dolar arası değişmektedir. Ancak kanalların çoğu, 1000 YouTube görüntülenmesi karşılığında 0.5 dolar kazanmaktadır. En büyük YouTuberlar’dan biri olan Olga Kay, son 3 yılda kazandığı parayı açıklamıştı. Aylık olarak 8.300 dolar ve 10.800 dolar arası kazanmaktadır. Bu kazancı onun, en zengin YouTuberlar arasında olmasına olanak sağlamaktadır.