YouTuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
YouTuberlar Ne Kadar Kazanıyor?


Günümüzde internetin hayatımıza girmesiyle beraber yepyeni meslekler ortaya çıktı. Bu mesleklerden biri de Youtuberlık mesleği. Bu meslek aslında düşünüldüğünden daha kolay ve güzel paralar kazandıran bir meslektir. Youtube platformuna video ekleyerek ve bu videoların izlenmesini sağlayarak para kazanabilirsiniz. Bu şekilde hem eğlenerek hem de fazla yorulmadan iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Youtuberlık yaparak çok ciddi miktarlarda para kazanan insanlar bulunmaktadır. Örneğin, Enes Batur 13.9 milyon takipçiye sahip ve ayda 400 bin TL civarında para kazandığı söylenmektedir. Bu paraları ise Youtube’da video ekleyerek, birbirinden eğlenceli içerikler üreterek kazanmaktadır. Youtube üzerinden para kazanan bir diğer isim Danla Biliç’tir. Makyaj videoları ve sohbetiyle dikkat çeken bu Youtuber’ın ise 2.9 milyon abonesi bulunmaktadır. Bu abone sayısına göre ise ayda 300 bin TL gibi bir kazanç elde ettiği iddia ediliyor.

Bu mesleğe sahip olmak için gerekli bir kaç ekipmana sahip olduktan sonra sizlerde girişimde bulunabilirsiniz. Ülkemizde artık her geçen gün YouTuber olmak için kolları sıvayan kişileri unutmamak gerekir. Sizde onlardan biri olmak için sadece biraz sabır ve devamlılık duygusuna girmeniz gerekiyor. Yapılacak bu işin sadece zaman birazda maliyet gerektirdiğini bilmenizi isteriz. Kanalınız istenilen aboneye ulaştığında onaylanmış AdSense hesabı sahibi olarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Youtuberlar Fazla Para Kazanıyor Mu?

Bir Youtuber’ın vergilerini de vermesiyle elinde gerçekten de oldukça yüklü miktarda para kalıyor. Bu parayı kazanmak için ise tek yapmaları gereken, içerik üretip bunu videoya çekmektir. Bu şekilde para kazanan bir diğer isim ise Orkun Işıtmak’tır. Youtube üzerinde 8 milyondan fazla abonesi olan Orkun Işıtmak’ın aylık 300 bin TL civarında bir gelir elde ettiği iddialar arasındadır. Son dönemlerin popüler ismi Reynmen’in ise aylık 220 bin TL kazandığı iddia ediliyor. Yaptıkları işin hakkını veren bu YouTuberlar sayesinde ülkemizde özgün içerikler izleyebiliyoruz.

Her şey sadece YouTube'da kanal sahibi olmakla bitmiyor. Açtığınız kanalı geliştirmek, kısa sürede farkındalık yaratmak ve insanlara ulaşabilmek gerekiyor. Tüm bu çalışmaları yaptıktan sonra mesleğinizi elinize alabilirsiniz. Gözünüzü korkak alıştırmayın! Eğer gerçekten ben bu işe emek vermek istiyorum diyorsanız emin olun kısa sürede emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Söylediğimiz gibi sadece ilk altı ay gibi bir kazanç elde etmeyi beklemeyin. Sadece içerik üreticisi olun ve kanalınızın daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacak reklam çalışmalarına başlayın.
 
Üst