Yüzden Kilo Nasıl Verilir?

Admin

Yönetici
Katılım
23 Nis 2021
Mesajlar
79
Çözümler
2
Tepkime puanı
28
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kadinasor.com
Yüzden Kilo Nasıl Verilir?


Bazı kişiler zayıf olsa bile yüz bölgeleri daha kilolu durmalarına neden olabilir. Bu yüz tipiyle ve genetik bir faktör olduğu gibi aynı zamanda yanlış beslenme sonucunda da oluşan bir durumdur. Yüzden kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken belirli şeyler vardır. Bunlardan ilki vücudunuzda da fazla kilolarınız varsa bunlardan kurtulmak olmalıdır. Genel olarak vücutta yağ kaybı meydana gelirse yüz bölgesinde de bir erime ve incelme olacaktır. Yüzden zayıflamak için etkili olan bir diğer yöntem ise su tüketmektir. Hem cildinizin daha parlak durmasını hem de yüzünüzdeki fazla yağın yakılmasını sağlayacaktır. Ayrıca yüzünüzden kilo verme sürecindeyken alkol tüketmemelisiniz. Alkol yüzden kilo aldıran en önemli faktördür.

Yüzden Kilo Verme Yöntemleri​

Yüzünüzden zayıflamak için en önce beslenme şeklinizde değişiklik yapmanız gerekecektir. Daha sağlıklı ve daha az yağlı ürünler tüketmelisiniz. Özellikle abur cubur gibi atıştırmalıklardan bu süreçte uzak durmalısınız. Yoğun miktarda şeker ve tuz içeren ürünleri tüketmemelisiniz. Ayrıca eğer sigara ve alkol kullanıyorsanız ikisini de azaltmalı mümkün olursa bırakmalısınız. Tüm bunlara ek olarak sakız çiğneme yöntemi ile de yüzünüzün zayıflamasına katkıda bulunabilirsiniz. Yüz kaslarınızı sakız çiğneyerek hareket ettirebilir ve fazla yağın yakılmasını sağlayabilirsiniz. Yüzden kilo verme sürecinde bir ilaç kullanıyorsanız bu ilacı araştırıp böyle bir etkisi olup olmadığına bakabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi yüz bölgesinden zayıflamak için yüz yogasına başvurmaktadır. Yapılacak olan bu yoga yöntemi sayesinde hem yüzünüzün inceldiğini hem de genç kaldığını göreceksiniz. Gün içerisinde sadece 10-15 dakika ayırarak gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?​

YouTube'da Zeynep Sensoy tarafından paylaşılan eğitici video sayesinde ev ya da bulunduğunuz uygun ortamlarda yüzünüz için yoga yapmayı öğrenebilirsiniz.

Yüz yogasını yaptım hala yüzümde zayıflama göremiyorum diyorsanız bir diyetisyene gitmeniz yararlı olacaktır.
 

Benzer konular

Üst