Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?

Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
23
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?


Evden dışarıya çıkmadan, spor salonlarına uğramadan kilo vermek isteyenler evde yapacakları birkaç işlemle fazla kilolarından kurtulabilirler. Zayıflamayı düşünen kişilerin en zorlandığı konu tabii ki diyettir. Özellikle de diyet yaparken dolapta sevilen yiyeceklerin olması diyeti iki kat daha zorlaştırıyor. İşte bu nedenle dolabınızdaki abur cubur gibi ürünlerin sayısını azaltmak veya hiç almamak kilo vermede oldukça etkili olacaktır. Kilo verme işlemini kolaylaştıran bir diğer yöntem ise detoks diyetidir. Eğer detoks diyeti yapmak istemezseniz detoks suyu hazırlayıp her gün içmeniz gerekir. Detoks suyu sayesinde yağ birikimi olmaz ve ödemler atılır. Öğün aralarında sizi tok tutacak atıştırmalık yemenizin de oldukça faydası bulunacaktır.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?​

Evde vereceğiniz kilolarınızdan daha hızlı bir şekilde kurtulmak isterseniz bu konuda su içmek size oldukça fayda sağlayacaktır. Araştırmalara göre her 20 dakikada 250 ml yaklaşık bir bardak kadar su içmek zayıflama işlemini oldukça hızlandırmaktadır. Suya ek olarak en hızlı kilo verme yöntemi 3 ana öğün ve 3 ara öğünden oluşan 6 öğün yöntemidir. Gün içerisinde az ama sık yiyerek hem aç kalmazsınız hem de hızlıca kilo verirsiniz. Kilo vermenizi kolaylaştıracak ve bu süreci hızlandıracak bir diğer madde de tuz. Yediğiniz öğünlerde ilk başta tuzu azaltmaya başlayın bir süre sonra isi hiç tuz kullanmayın. Oldukça faydası olacaktır.

Kilo verirken uzak durmanız gereken ve uygunlanması şeylerin olduğunu unutmayın! Onlar sırasıyla şöyledir;
  • Elinizden geldiğince uyku düzeninizi korumaya çalışın. Vücudun dinlenmesine ve sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlayacak aktivitelerde bulunun.
  • Şekerli besinlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Şekerin insan sağlığına verdiği zararları unutmamalısınız.
  • Bitki çayları (özellikle yeşil çay) ve bolca su tüketimi yapın.
  • Yemekte önünüze gelen besinleri 25 dakika içinde tüketmeye özen gösterin. Böylece tokluk hissine kavuşarak daha az yemek tüketimi yapacaksınız.
  • Yemekten önce çorba içerek midenizi önden doldurabilirsiniz.
  • Akşam saatlerinde yemek yerine bir kase yoğurt yiyebilirsiniz.
  • Ekmek tüketimini olduğunca azaltın ve tam tahıllı olanları tercih edin.
  • Doğal olmayan meyve suları yerine evde kendiniz sıkacak yardımıyla içeceklerinizi hazırlayın. Elinizden geldiğince dar (slim fit) kıyafetler giymeye çalışın. Vücudu sıkılaştırır ve kilo kaybı sonrası meydana gelecek sarkmaların önüne geçer.
Yukarıda paylaşılan yöntemlere başvurarak kısa sürede hayal ettiğiniz kiloya kavuşabilirsiniz. Beslenmenin tek başına bu yolda size yeterli olacağını sanmayın, beslenmenin yanı sıra düzenli spor hayatına da başlamalısınız.
 

Benzer konular

Üst